Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook posty si môžete najnovšie presunúť aj do Google Docs

Facebook posty si môžete najnovšie presunúť aj do Google Docs
Zdroj | Pixabay
Michal Spiegel
Facebook posty si môžete najnovšie presunúť aj do Google Docs
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Nástroj na presúvanie dát z Facebooku sa rozšíril o nové možnosti, do ktorých najnovšie patrí aj presun postov do Google Docs, Blogger a WordPress platforiem.

Používatelia najväčšej sociálnej siete mali už predtým možnosť presunúť fotky a videá do platforiem ako Dropbox, Google Photos, Backblaze či koofr. Najnovšie je však možné si presunúť aj iné dáta. Nástroj preto dostal nové pomenovanie „Transfer Your Information“.

Zdroj | CNET.com
Pozrite si

Po masívnom úniku Facebooku unikli dáta aj zo siete LinkedIn

Nástroj slúži na zdieľanie príspevkov aj na iných platformách bez nutnosti ich kopírovať či meniť ich formát. V prípade, že si chcete uložiť niektoré z vašich statusov, pomocou nového nástroja je to jednoduchšie.

Facebook na svojej oficiálnej stránke informuje, že nástroj bol vytvorený v súlade s bezpečnosťou a súkromím používateľov. Preto je potrebné pred presunutím dát zadať heslo čím sa zabezpečia dáta.

Možnosť presunu dát nájdete na Facebooku v časti nastavenia a konkrétne pod zložkou „Your Facebook Information“ a “Transfer a Copy of Your Information”.

Zdroj | Facebook
Pozrite si

Facebook začal v Austrálii blokovať spravodajský obsah

Do budúcna sa plánuje aj rozšírenie tejto služby ktorá by mohla zahŕňať ďalšie platformy. Zaujímavé je, že v tlačovej správe sa spomína, že tento krok by mal pomôcť v dialógu s vládami a regulátormi v rámci debaty o presune dát. Ide tak o reakciu na nedávnu kritiku Facebooku, ktorý obviňujú z porušovania súkromia používateľov. Nedá sa tiež nespomenúť nedávne informácie ohľadne úniku dát z tejto sociálnej siete.

Zdroj