Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook Messenger bude vedieť kto je na vašich fotografiách

Facebook Messenger bude vedieť kto je na vašich fotografiách
Zdroj | The Verge
Marek Šimunek
Facebook Messenger bude vedieť kto je na vašich fotografiách
Zdroj | The Verge
Zdroj | The Verge

Facebook testuje úplne novú funkciu, ktorá bude vedieť rozpoznávať vaše fotografie uložené v smartfóne. Nová funkcia s názvom Photo Magic je zatiaľ prístupná len pre používateľov v Austrálii a je implementovaná do známej aplikácie Facebook Messenger. Podľa Facebooku používatelia práve pomocou Messengera posielajú svoje fotografie blízkym. Takto by to malo byť ešte jednoduchšie.

Zdroj | The Verge

Facebook Messenger tak bude analyzovať každú fotografiu, ktorú svojim smartfónom vytvoríte a ak na nej spozná vášho priateľa ponúkne vám formou upozornenia možnosť, či túto fotografiu nechcete danému priateľovi poslať. V prípade Android aplikácie by mala byť táto funkcia automatická pri vytvorení každej novej fotografie, pričom pri iOS verzii aplikácie sa tak stane pri otvorení Messengera.

Pozrite si

Facebook už nájde aj vaše verejné príspevky, takto si ich skryjete!

Novinka teda nepracuje s fotografiami, ktoré máte uložené na Facebooku, ale s tými, ktoré sú uložené vo vašom smartfóne. Je otázne, koľko používateľov sa rozhodne pre takýto zásah do svojho súkromia. Samozrejme, funkciu bude potrebné povoliť, takže ak sa vám podobný spôsob práce s fotografiami nepozdáva, jednoducho túto funkciu môžete ignorovať. Zatiaľ nie je známe kedy bude funkcia dostupná pre všetkých používateľov, akonáhle sa tak stane, budeme vás informovať.

Zdroj