EyeSight: ovládajte vaše zariadenia mávnutím ruky

Spoločnosť EyeSight potom ako minulý rok predstavila svoj revolučný spôsob ovládania Android smartfónov pomocou súboru gest rukami opätovne rozširuje svoje pôsobenie a umožňuje využiť tento spôsob ovládania na Android tabletoch a súčasne aj na počítačoch a tabletoch s OS Microsoft Windows.

EyeSight bezdotykové ovládanie

Pre využívanie ovládania smartfónu pomocou tohto revolučného riešenia postačí akékoľvek kompatibilné zariadenie s integrovanou kamerou. Tá poslúži pre rozoznávanie pohybu ruky užívateľa. Softvér EyeSight potom jednoducho premení takýto pohyb na príkaz, ktorý dané zariadenie vykoná tak, ako sme zvyknutí zo štandardného ovládania pomocou dotyku a hardvérových tlačidiel.

EyeSight bezdotykové ovládanie

Najnovšia verzia bezdotykového ovládania EyeSight je podľa tvorcov ešte lepšie optimalizovaná pre mobilné platformy, ktoré sa vyznačujú nízkonapäťovými procesormi a menšími kapacitami operačnej pamäte. Pre využitie ovládania pomocou EyeSight technológie pritom nie sú nutné žiadne hardvérové zmeny v zariadeniach a celá technológia je založená len na ovládacom softvére. Bohužiaľ v súčasnosti nie je toto riešenie priamo dostupné koncovým užívateľom, ale je určené len pre vývojárov, ktor môžu toto jedinečné riešenie priamo integrovať do svojich aplikácií. Lepšiu predstavu o tom ako tento spôsob ovládania funguje môžete získať z videa pod článkom.

 

Komentáre k článku