Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Evelo Galaxy SL - ďalší štýlový elektrický bicykel do mesta

Evelo Galaxy SL - ďalší štýlový elektrický bicykel do mesta
Zdroj | Evelo
Michal Spiegel
Evelo Galaxy SL - ďalší štýlový elektrický bicykel do mesta
Zdroj | Evelo
Zdroj | Evelo

Evelo predstavilo nový elektrický bicykel určený do mesta. Galaxy SL ponúka slúšné vlastnosti a vybavenie na pohodlnú jazdu.

Po dizajnovej stránke ide o štandardný mestský bicykel. Okrem sedla neprekvapí ničím výnimočným. Výrobca sa skôr zameriava na pohodlnosť a relatívne dobré vlastnosti.

Výhodou tohto bicyklu je, že je určený aj menším cyklistom. Bicykel ponúka 500 W stredový motor a 468 Wh batériu umiestnenú pod zadným stojanom. Tá ponúka dojazd približne 80 kilometrov na jedno nabitie. Síce absentuje odpruženie, no tým, že ide o čisto mestský bicykel, nie je ani potrebné. Pri nerovnostiach na cestách bude musieť stačiť odpružené kožené sedlo. Krútiaci moment je 95 Nm.

Zdroj | Evelo
Pozrite si

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás

Z výbavy bicykel ponúka blatníky, integrované svetlá a zabudovaný LCD displej. Otázna je celková hmotnosť bicykla. Tú výrobca neuvádza.

Bicykel je poháňaný priamo cez riadidlá na štýl motorky. Nie je to tak klasická bicyklová asistencia cez zašliapnutia do pedálov ako sme zvyknutí pri bežných elektrických bicykloch.

Cena bicyklu Evelo Galaxy SL je 3 499 dolárov. Bicykel sa bude predávať prevažne v USA, preto disponuje aj maximálnou rýchlosťou približne 40 kilometrov za hodinu. Predobjednať sa dá už teraz, ale prvé bicykle Evelo Galaxy SL budú distribuované až v auguste 2022.

Zdroj