Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete

Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete
Zdroj | kunabi brother GmbH
Stanislav Vinc
Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete
Zdroj | kunabi brother GmbH
Zdroj | kunabi brother GmbH

Ak ste sa pri čítaní nadpisu zľakli, že táto hra bude mať niečo spoločné s matematikou a Euklidovými vetami, ste našťastie na omyle. Euclidean Lands je zaujímavá puzzle hra, ktorá si svoju hlavnú hernú mechaniku požičiava z podarenej série GO od vydavateľstva Square Enix.

Euclidean Lands je ťahová puzzle hra, ktorej podstata spočíva v manipulácii s prostredím tak, aby ste sa so svojou postavou dostali k nepriateľom z boku či od chrbta a následne na nich mohli zaútočiť. Cieľom každého levelu je vyčistiť prostredie od nepriateľov. Otáčanie prostredia je z počiatku hry veľmi jednoduché, rýchlo ale narazíte na levely, pri ktorých môžete rýchlo doplatiť na nesprávne otočenie.

V hre je dokopy 40 levelov, čo neznie ako veľký počet. Keďže sa ale ich náročnosť stupňuje, hru zrejme neprebehnete za jeden večer. V leveloch sa postupne objavujú nové prvky ako teleport, smrtiace ostne či pasce na nepriateľov, kvôli ktorým musíte byť obozretnejší, čiže hrať pomalšie.

Čo je ale skutočne nepríjemné, občas vás v postupe zdržiavajú aj chyby v hre. Hra z času na čas padá a niektoré levely obsahujú chyby, kvôli ktorým budete musieť celý level reštartovať.

Pozrite si

Pako Car Chase Simulator – pedál na podlahe a policajti v spätnom zrkadle

Perfektné nie je ani ovládanie. Občas sa stáva, že otočíte nesprávnu časť mapy, pretože hra zle zaregistruje váš dotyk. Tieto nedostatky a chyby kazia dojem z inak vydarenej grafiky a kvalitného dizajnu levelov.

Na druhej strane treba vyzdvihnúť, že hra podporuje režim rozšírenej reality. Nepriateľských vojakov teda môžete zabíjať priamo v priestore pred vami, ak samozrejme vlastníte iPhone 6S, 6S Plus alebo ktorýkoľvek novší iPhone. Bohužiaľ Euclidean Lands nenájdete v obchode Google Play Store a vývojári sa zatiaľ o Android verzii nikde nezmienili, to sa ale vzhľadom na tlak fanúšikov môže v budúcnosti zmeniť.

Pozitívom je tiež fakt, že za 4,99 € dostanete plnohodnotnú hru, ktorá neobsahuje mikrotransakcie či reklamy. Vývojári navyše na hre aktívne pracujú a teoreticky by sme sa v budúcnosti mohli dočkať ďalších levelov. Aj v tejto zostave je ale Euclidian Lands podarená hra, ktorá si zaslúži svoje miesto vo výbere najlepších aplikácií podľa Apple.

Stiahnuť aplikáciu