Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 26.2.2018

ESET Smart TV Security - ochrana televízií s OS Android TV

ESET Smart TV Security - ochrana televízií s OS Android TV
Imrich Maťo
ESET Smart TV Security - ochrana televízií s OS Android TV

Operačný systém Android TV je v dnešných televízoroch už veľmi rozšírený. Slovenská bezpečnostná firma ESET na tento trend reaguje vydaním špecializovanej ochrany ESET Smart TV Security.

Pozrite si

ESET spolupracuje s Google, bude chrániť používateľov Chrome

Táto novinka v produktovom portfóliu ESETu bola dnes oznámená na MWC 2018. Ide o pokročilú ochranu pred škodlivým kódom, ktorý môže zaútočiť na pripojené televízie a ďalšie zariadenia používajúce operačný systém Android TV, napríklad herné konzoly alebo set-top boxy.

Zo Smart TV zariadení sa vďaka ich mikrofónom, kamerám a USB portom stávajú ciele kybernetických útokov. Kyberkriminálnici môžu prevzatím kontroly nad televíziou zaútočiť na iné zariadenia pripojené k domácej sieti, špehovať členov domácnosti a zhromažďovať citlivé osobné údaje.

Pozrite si

Nové produkty ESET vás chránia ešte pred spustením systému

Ak vezmeme do úvahy riziko pre ich zabezpečenie a súkromie, používatelia by mali začať rozmýšľať nad tým, aby svoje smart home zariadenia chránili podobným spôsobom ako ich laptopy, tablety a telefóny. Nemali by sa o ne starať ako o bežné televízie, varné kanvice alebo hodinky,“ vysvetľuje Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET.

Dá sa predpokladať, že smart televízie s operačným systémom Android TV prispejú k šíreniu Android ransomwaru, ktorý sa na Android zariadenia zameriava už niekoľko rokov. Tento typ hrozby prešiel aj na Android televízie. Podobne ako pri iných zariadeniach, aj na televízoroch dokáže ransomware zablokovať obrazovku a obeti zobraziť informáciu o výkupnom, ktoré má majiteľ televízie zaplatiť na to, aby mohol hlavnú funkciu televízie opäť používať.

Aplikácia ESET Smart TV Security chráni používateľov pred niekoľkými bezpečnostnými hrozbami:

  • Antivírus chráni pred narastajúcim počtom Android malvéru.
  • Antiransomware technológia chráni pred ransomwarom. Ak sa ransomware do zariadenia dostane, aplikácia používateľovi navrhne spôsobu, ako ho odstrániť.
  • USB sken prehľadáva USB a iné zariadenia pripojené k smart TV na prítomnosť škodlivého kódu.
  • Anti-phishing chráni používateľov a ich osobné alebo citlivé údaje pri surfovaní webu cez smart TV.

ESET Smart TV Security je k dispozícii na Google Play a môže byť stiahnutá len cez používateľovu televíziu. K dispozícii je ako bezplatná verzia, tak aj verzia Premium, rozšírená oproti bezplatnej o Anti-Phishing a Plánované kontroly.

S platenou licenciou pre produkt ESET Smart TV Security, môžete pod rovnakým Google účtom aktivovať aj Premium verziu aplikácie  ESET Mobile Security na vašom smartfóne a tablete s operačným systémom Android. Rovnako platí, že s licenciou zakúpenou pre ESET Mobile Security si môžete aktivovať aj produkt ESET Smart TV Security.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Pozn. redakcie: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia ESET-u.