Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

eROCKIT - bicykel s výkonom motorky z Nemecka

eROCKIT - bicykel s výkonom motorky z Nemecka
Zdroj | eROCKIT
Michal Biznár
eROCKIT - bicykel s výkonom motorky z Nemecka
Zdroj | eROCKIT
Zdroj | eROCKIT

Elektrické motorky a bicykle sú v móde a objavujú sa pomaly tak často ako elektromobily. Najnovšie prichádza nemecká značka eROCKIT so štýlovou elektrickou motorkou, ktorá je vlastne bicykel.

Pozrite si

Mantis – s touto kolobežkou budete predbiehať aj autá

Na prvý pohľad motorka, na druhý bicykel. Rozdiel je samozrejme v pedáloch. Stačí trochu fyzickej snahy a eROCKIT dosiahne maximálnu rýchlosť 80 kilometrov za hodinu. Tak rýchlo ste na bicykli ešte asi nejazdili. S takouto rýchlosťou sa spája aj značné bezpečnostné riziko.

Zdroj | eROCKIT
Pozrite si

Spaľovacie motory na konci dejín, zmiznú z trhu už o pár rokov

Na jedno nabitie zvládne motorka prejsť slušných 120 kilometrov. eROCKIT sa tak ideálne hodí na cestu do práce, prípadne na presúvanie po meste.

Motor má výkon 16 kW, aj preto sme písali o porovnaní s motorkou. Kým bežný elektrobicykel váži približne 20 kilogramov, motorka eROCKIT má o 100 kilogramov väčšiu hmotnosť.

Zdroj | eROCKIT

Projekt tohto bicyklu vyzerá skutočne ambiciózne. Svedčí o tom viac ako 150 000 úspešne prejdených testovacích kilometrov a niekoľko získaných ocenení vrátane Red Dot Award.

Bicykel by sa mal na trhu objaviť v priebehu budúceho roku za cenu 11 850€. Za túto cenu by ste si mohli kúpiť 3 až 5 bežných značkových elektrobicyklov prípadne kvalitnú motorku.

Zdroj | eROCKIT
Pozrite si

Bicykel s vodným chladením? ENERMAX propaguje zdravý životný štýl

Takto dostanete zvláštny hybrid, ktorý nie je ani ryba ani rak a ktorý navyše stojí dosť veľa napriek povestnej nemeckej kvalite. Hlavnou otázkou teda ostáva, či si eROCKIT nájde cieľové publikum a potenciálnych záujemcov.

Pokiaľ vás takéto hybridy zaujali, treba dodať, že ani ostatní výrobcovia nespia a prinášajú ďalšie verzie podobných hybridných kúskov. Príkladom môže byť nedávno predstavený terénny bicykel Moto Parilla, elektrický skúter od Harley Davidson alebo bicykel od výrobcu Ducati motoriek. Výber je skutočne bohatý.

Zdroj