Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

EQA - elektrické GLA-čko s dojazdom viac ako 400 kilometrov

EQA - elektrické GLA-čko s dojazdom viac ako 400 kilometrov
Zdroj | Mercedes-Benz
Michal Spiegel
EQA - elektrické GLA-čko s dojazdom viac ako 400 kilometrov
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Po úspešnom elektromobile EQC prichádza ďalší prírastok štuttgartskej automobilky do rodiny elektromobilov – EQA.

Nedajte sa zmiasť názvom, nejde o elektrické Á-čko, ale o elektrifikovanú verziu väčšieho modelu GLA, ktorý predstavuje SUV hatchback v rámci rodiny Mercedes-Benz.

Zdroj | Mercedes-Benz

Pozrite si

TECHBOX EQC Roadshow 2019. Bola to skvelá jazda

Čo sa týka ceny, tá začína na 51 396 €, čo je v porovnaní s plug-in hybridnou verziou GLA (48 000 €) a bežnou GLA (cca 38 000 €) relatívne prijateľná cenová ponuka. Samozrejme finálna cena bude závisieť od úrovne výbavy.

Mercedes-Benz EQA sa bude predávať vo verzii EQA 250 so spotrebou 15,7 kWh na 100 kilometrov a výkonom 140 kW. Dojazd podľa WLTP by mal byť 426 kilometrov. Samozrejmosťou sú nulové emisie.

Zdroj | Mercedes-Benz

Na výber však bude aj verzia s pohonom všetkých štyroch kolies a 200 kW výkonom, prípadne verzia s dojazdom 500 kilometrov podľa štandardu WLTP. 

Nebudú chýbať integrované technológie, aké poznáme z predchádzajúcich Mercedesov ako napríklad možnosť prednastavenia teploty vo vozidle cez aplikáciu Mercedes me, aktívne držanie v jazdných pruhoch, brzdový asistent či Distronic. Novinka tiež sľubuje vysokú mieru odhlučnenia a redukcie pocitu nerovností na ceste.

Zdroj | Mercedes-Benz

Keďže ide o elektromobil, do infotainmentu MBUX bude integrovaná tzv. „navigácia s elektrickou inteligenciou“, ktorá by mala zabezpečiť, bezproblémovú plánovanú jazdu s dôrazom na zobrazovanie nabíjacích staníc. Navigácia navyše berie do úvahy aktuálne počasie a topografiu, prvky, ktoré vplývajú na dojazd vozidla.

Čo sa týka ďalších špecifikácií, Mercedes-Benz EQA 250 ponúkne krútiaci moment na úrovni 375 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu za 8,9 sekúnd a maximálnu rýchlosť 160 kilometrov za hodinu. Kapacita batérie je 66,5 kWh.

Zdroj | Mercedes-Benz

Pozrite si

Mercedes-Benz EQC – prečo je hviezdou medzi elektromobilmi?

Nabíjanie cez wallbox alebo cez verejné AC stanice by malo trvať 5 hodín aj 45 minút a cez DC rýchlonabíjačky iba 30 minút. Výkon nabíjania pri striedavom prúde (AC) je 11 kW a pri jednosmernom prúde (DC) až 100 kW.

Pokiaľ by ste mali záujem o nový elektrický Mercedes-Benz EQA, v Európe by sa mal začať predávať na jar 2021. Spomenutá cena 51 396 € sa bude dať následne znížiť cez štátnu dotáciu a tiež cez dotáciu 3 000 €, ktorú poskytuje samotný Mercedes-Benz.

Zdroj | Mercedes-Benz