Epson tlačí na ekológiu, pomôcť má aj Usain Bolt

ZDROJ | Epson

Jeden z najznámejších bežcov na svete, Jamaičan Usain Bolt podpísal spoluprácu s japonským Epsonom na propagácii atramentových tlačiarní bez náhradných kaziet. Všetky tlačiarne sú vybavené už len systémom EcoTank.

ZDROJ | Epson

Usain Bolt má byť v najbližšom čase všade, vo všetkej komunikácii Epsonu mimo USA. Svetoznámy bežec a osemnásobný olympijský medailista bude v komunikácii propagovať práve tlačiarne Epson vybavené systémom EcoTank, teda bez akýchkoľvek náhradných kaziet, cartrigov.

ZDROJ | Epson

„Usain bude svojím typicky pohodovým štýlom predvádzať, že s tlačiarňou Epson EcoTank môžete v duchu hesla „Just Fill and Chill“ („Doplň a užívaj“) bezproblémovo a bez atramentových kaziet tlačiť až tri roky,“ píše sa v správe od Epsonu.

„Mám obrovskú radosť, že môžem Epsonu pomáhať s propagáciou tlačiarní EcoTank. Spolupracujem len so značkami, pri ktorých verím, že dokážu priniesť skutočnú zmenu. Máme veľa spoločných hodnôt a snažíme sa prispievať k lepšej budúcnosti. Epson to robí tak, že vytvára spoľahlivé produkty, ktoré pomáhajú skupinám a spoločnostiam rásť a prosperovať. Ja sa snažím druhých inšpirovať, aby išli za svojimi snami, nech sú akokoľvek veľké alebo malé,“ hovorí Usain Bolt.

ZDROJ | Epson

Na doplnenie atramentu do tlačiarní stačí fľaštička Epson atramentu a pár sekúnd. Okrem toho, že takýto systém výmeny, resp. doplnenia atramentu je podstatne rýchlejší, je hlavne ekologický. Kazety s atramentom sú v bežných tlačiarňach pomerne malé, no obsahujú obrovské množstvo plastov. A hoci je ich možné recyklovať, recyklácia nikdy nie je 100-percentná.

ZDROJ | Epson

Jediným odpadom Epson EcoTank (a podobných systémov) je jedna plastová nádobka, ktorej obsah ale vystačí na tisícky strán. Namiesto napríklad 10 kaziet tak stačí jedna fľaštička atramentu.

Epson sa chváli aj tým, že pri tlači jeho atramentové tlačiarne nevyvíjajú teplo. Využívajú Micro Piezo Heat-Free technológiu tlače, ktorá atrament ani papier nezahrieva.

Epson sa pochválil aj tým, že od roku 2010, kedy bola predstavená prvá EcoTank tlačiareň, predal už viac ako 60 miliónov tlačiarní tohto typu. Epson zároveň nedávno rozšíril rad tlačiarní EcoTank, aby mohli bezproblémovú tlač s nízkymi nákladmi využívať aj domácnosti a menšie kancelárie. Hoci atramentové tlačiarne hrajú prím, Epson naďalej ponúka aj klasické laserové tlačiarne. Všetky atramentové tlačiarne v ponuke sú už výhradne so systémom EcoTank.

ZDROJ | Epson

ZdrojEpson

Komentáre k článku