Epson šetrí, za set 6 ampuliek s atramentom by ste minuli 100 kartridžov

ZDROJ | Epson

Epson poteší všetkých amatérskych i profesionálnych fotografov, ktorí si radi svoje výtvory aj tlačia na papier. Japonský výrobca predstavil dve nové tlačiarne série EcoTank s prídavkom Photo. Obe novinky využívajú systém tzv. EcoTankov, no tlačia podstatne kvalitnejšie ako bežné multifunkcie od výrobcu.

ZDROJ | Epson

EcoTank Photo ET-8550 a ET-8500 sú si dizajnovo veľmi podobné, prakticky identické sú čo sa týka vnútorností. Rozdiel medzi nimi je iba v tom, že vyšší model dokáže tlačiť na väčšie fotopapiere (do A3), a to dokonca aj na papiere s hrúbkou do 1,3 mm, menší tlačí na formát do A4.

ZDROJ | Epson

Na tlač využívajú vlastnú Epson Micro Piezo Variable Sized Droplet Technology a systém šiestich tankov s atramentom Claria ET. Okrem základných farieb ako magenta, cyan, yellow či black je súčasťou EcoTanku aj fotografická čierna a sivá farba. Práve tieto dve farby majú pomáhať k dokonalým výsledkom tlače fotografií.

ZDROJ | Epson

Mimochodom, Epson tvrdí, že set 6 atramentov Claria ET nahradí 100 kartridžov z minulosti. Tomu sa už povie šetrenie prírody a znižovanie plastov.

Navyše výrobca tvrdí, že vďaka EcoTank systému je možné na tlači ušetriť 80% nákladov pri tlači dokumentov. V prípade tlače fotografií už ale taký odvážny nie je. Vytlačiť 1 fotografiu s veľkosťou 10 x 15 cm má stáť okolo 4 centov. S kartridžovým systémom to má byť 10x toľko. Vytlačiť takúto fotku majú tlačiarne zvládnuť za 15 sekúnd.

Maximom pre tlač je rozlíšenie 5 760 x 1 440 dpi. Skenovať je možné s rozlíšením do 1 200 x 4 800 dpi s 24-bitovými farbami. Maximálna rýchlosť tlače je 16 čiernobielych strán a 12 plnofarebných strán. Samozrejmosťou je aj obojstranná tlač, jej maximom je 6 čiernobielych strán a 5 farebných.

Obe novinky majú k dispozícii dotykový 4,3″ displej. Samozrejmosťou je Wi-Fi 5 modul pre bezdrôtovú tlač, vrátane Apple AirPrint. Poteší ale aj podpora pre hlasových asistentov Amazon Alexa, Apple Siri či Google Assistant. Pre priamu tlač nechýba ani slot na SD karty či USB port. Nechýba im ale ani Ethernet port.

ZDROJ | Epson

Nevýhodou je azda iba pomerne vysoká cena, ktorá začína na sume 600 dolárov za menší model a 700 dolárov za väčší model. Podobné ceny, ale v eurách, je možné očakávať aj u nás.

ZdrojEpson

Komentáre k článku