Epson má zaujímavý prírastok do rodiny projektorov

Epson, ako popredný výrobca projektorov, predstavuje nový multimediálny PowerLite X15. Určený je pre malé až stredné miestnosti, pracuje na technológií 3LCD a dosahuje postačujúci jas 3 000 lumenov. Tento multimediálny krásavec dokáže premietať obraz aj z 30°horizontálneho uhla.

Epson PowerLite X15

Postačujúci výkon

Epson PowerLite X15 síce nepatrí do kategórie high-endových projektorov, no pre bežných spotrebiteľov či firemné prostredie je postačujúci. Predsa len rozlíšenie XGA (1 024 x 768 bodov) nie je to „pravé orechové“ pre filmových nadšencov. Projektor pracuje na technológií 3LCD, vďaka ktorej dosahuje maximálny jas 3 000 lumenov a brilantné farby. Optika PowerLite X15 dovoľuje 1,2 násobný optický zoom a prezeranie obrazu aj s 30° horizontálneho uhla s automatickou vertikálnou korekciou.

Epson PowerLite X15

Žiarovka nie je typu LED a jej výdž je limitovaná 5 000 hodinami. K dispozícií sú dva VGA porty, HDMI, optický vstup alebo klasický analógový video výstup. Po pripojení USB je možné prehliadať súbory, prezerať fotografie alebo spúštať prezentácie z Power Pointu. Chladenie zabezpečuje dvojica tichých ventilátorov. Epson PowerLite X15 bude dostupný len v bielej farbe. Do predaja sa dostane v máji 2012, za sumu približne 450 €.

Epson PowerLite X15

Foto: Epson

Komentáre k článku