Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Epson a DJI prinášajú virtuálneho drona do vašej domácnosti

Epson a DJI prinášajú virtuálneho drona do vašej domácnosti
Zdroj | Epson
Stanislav Vinc
Epson a DJI prinášajú virtuálneho drona do vašej domácnosti
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Lietať s dronom nie je vôbec jednoduché a nájsť miesto na lietanie môže byť ešte ťažšie. Epson tento problém rieši pomocou okuliarov Epson Moverio, cez ktoré uvidíte virtuálny DJI Mavic Pro.

Po spárovaní okuliarov Epson Moverio a drona DJI Mavic Pro sa v zornom poli používateľa zobrazí virtuálny dron, s ktorým môže bezpečne lietať aj v interiéri. Čerství majitelia dronov vďaka tomu už nebudú musieť hľadať po meste zóny, v ktorých je povolené lietanie. Svoje prvé hodiny môžu nalietať v pohodlí domova bez rizika zničenia drona či cudzieho majetku.

Používateľ sa môže učiť lietať s dronom aj pomocou niekoľkých vstavaných hier. Tie spočívajú napríklad v prelietavaní cez virtuálne brány či v zbieraní virtuálnych sladkostí vo vzduchu. Virtuálny dron podľa prvých reakcií lieta rovnako, ako v realite. Ilúziu ale ruší veľmi úzky, iba 23-stupňový zorný uhol. S týmto problémom sa potykajú všetky okuliare tohto typu, vrátane Microsoft Hololens.

Pozrite si

Ford po novom dizajnuje autá za pomoci Microsoft HoloLens

Hardvér okuliarov, ktorý zabezpečuje zobrazovaný obsah, je pripojený priamo k originálnemu ovládaču od drona. Z tohto dôvodu je nutné vlastniť obe zariadenia, aj keď nakoniec lietate iba s virtuálnym dronom.

Zdroj | Mashable

Takéto využitie rozšírenej reality je veľmi zaujímavé a praktické, no extrémne drahé. Len samotné okuliare Epson Moverio BT-300FPV stoja 699 dolárov. K tejto cene je potrebné prirátať aj investíciu do drona DJI Mavic Pro, ktorý rozhodne nie je najlacnejší.

Pozrite si

Epson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

Zatiaľ teda ide skôr o teoretické využitie a o masovom predaji zrejme nebudeme môcť hovoriť. Pre začiatočníkov sa určite viac oplatí kúpa lacného drona, ktorého sa pri učení nebudú báť rozbiť.