Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Engwe M20 je jeden z najlacnejších elektrických mopedov s dvojitým odpružením

Engwe M20 je jeden z najlacnejších elektrických mopedov s dvojitým odpružením
Zdroj | Engwe
Igor Neštrák
Engwe M20 je jeden z najlacnejších elektrických mopedov s dvojitým odpružením
Zdroj | Engwe
Zdroj | Engwe

Engwe, spoločnosť, ktorá vyrába elektrické bicykle, prichádza na trh so svojim najnovším e-bikom, označeným ako Engwe M20. Model M20 má mnoho čŕt podobných s inými konkurenčným e-bikmi, v čom však výrazne vyniká je cenovka.

Tento elektrický moped s dvojitým odpružením začína už na 1 299 dolároch. Napriek nízkej cene tento e-bike ponúka mnohé prvky, ktoré sú charakteristické pre drahšie konkurenčné modely.

Už v tejto cenovej hladine je príjemnou funkciou nastavenie dvojitého odpruženia, najmä pre ľudí, ktorí plánujú naplno využiť maximálnu rýchlosť 45 km/h. V opcii je aj možnosť duálnej batérie, ktorá je umiestnená v hornej trubici a zdvojnásobí kapacitu batérie na 1,25 kWh a dojazd predĺži na 151 km s asistenciou pedálov. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Dvoj-batériová verzia má cenovku 1 599 dolárov, výrobca však aktuálne poskytuje zľavu 150 dolárov. Výrobca pridáva druhý svetlomet, ktorý je umiestnený priamo nad pôvodným svetlometom.

Engwe M20 využíva silu z 1 000 W motora umiestneného v zadnom náboji kolesa z liateho ráfika. Použitie mechanických kotúčových bŕzd je úsporným opatrením, pretože mnoho spoločností uprednostňuje vyššiu brzdnú silu hydraulických kotúčových bŕzd. 

Zdroj | Engwe

Brzdové kotúče sú relatívne malé, majú priemer 160 mm, prudké zjazdy bude mať tento e-bike problém ubrzdiť. Engwe M20 využíva fat pneumatiky, ktoré vyzerajú, že majú terénny dezén, čo z neho robí niečo ako duálny športový elektrický moped.

Na aktiváciu motora je možné použiť plynový ale aj pedálový asistent, hoci väčšina e-bicyklov pedále používa skôr ako opierky nôh. E-bike je určený pre jazdcov s hmotnosťou do 120 kg a je dodávaný v troch farebných variantoch čiernej, bielej a zelenej.

Spoločnosť Engwe nemôže konkurovať väčším americkým spoločnostiam ani kvalitou výroby, ani podporou, ale zdá sa, že bicykle majú vynikajúci pomer ceny a kvality a sú celkom dobre zostavené. Aj napriek absencii hydraulických bŕzd je tento model v danej cenovej kategórii zaujímavou alternatívou. 

Zdroj