Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Emoji sa opäť rozširujú o nových smajlíkov, celkovo ich pribudne 217

Emoji sa opäť rozširujú o nových smajlíkov, celkovo ich pribudne 217
Zdroj | Emojipedia
Michal Spiegel
Emoji sa opäť rozširujú o nových smajlíkov, celkovo ich pribudne 217
Zdroj | Emojipedia
Zdroj | Emojipedia

Emoji 13.1. Tak znie nový názov aktualizácie smajlíkov, ktorú vydalo Unicode Consortium, ktoré emotikony spravuje a vytvára.

Celkovo pribudlo 217 nových emotikonov, z ktorých 210 tvoria nové odtiene kože pre už existujúce smajlíky a 7 tvoria úplne nové smajlíky.

Zdroj | Unicode
Pozrite si

Google vám umožní ukuchtiť si vlastné Emoji smajlíky v Emoji Kitchen

Sedem nových smalíkov konkrétne tvorí „srdce v ohni“, „srdce s obväzom“, „žena s bradou“, „osoba s bradou“, „smajlík s povzdychom“, „smajlík v oblakoch“ a „smajlík so špirálovými očami“.

Zdroj | Unicode

Spomínané odtiene kože pribudli najmä pre smajlíkov, ktoré zobrazujú dvojice a páry. Najnovšie sa tak budú dať kombinovať dvojice rôznych farieb pleti ako napríklad beloch a černoška či Aziat a beloch.

Obrázky nových smajlíkov, ktoré holi uverejnené, sú iba príkladom, ako by mohli budúci smajlíci vyzerať. Smartfónové spoločnosti a webové platformy si prispôsobujú finálny dizajn emoji smajlíkov podľa seba.

Nových emotikonov by sme na smartfónoch mali vidieť už budúci rok. Nasledovať by mala veľká aktualizácia Emoji 14, ktorá by do už tak veľkého výberu mala priniesť veľké množstvo nových emotikonov.

Zdroj | derRAV3N
Pozrite si

Dnes je svetový deň Emoji – akú majú históriu legendárni smajlíci?

Smajlíci sú tu s nami už viac ako 130 rokov. Pokiaľ si chcete prečítať o zaujímavej histórii týchto symbolov, ako vznikli a prečo sa stali takými populárnymi, odporúčam náš nedávny článok, ktorý mapuje ich históriu.

Dnes slúžia Emoji smajlíci častokrát na plnohodnotnú náhradu a častokrát na doplnenie bežnej konverzácie. Málokto si vie predstaviť neformálnu písomnú komunikáciu bez nich. V posledných rokoch navyše Unicode Consortium vyzýva pomocou svojich smajlíkov a symbolov k väčšej tolerancii, pochopeniu a k rešpektovaniu ľudských práv bez ohľadu na rasu, vierovyznanie či orientáciu. Aj preto posledné roky z Emoji zmizli symboly zbraní a pribudli rôzne farby pokožky či dúhová vlajka.

Zdroj