Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elon Musk avizuje predstavenie 3. časti jeho "majstrovského plánu"

Elon Musk avizuje predstavenie 3. časti jeho "majstrovského plánu"
Zdroj | Steve Nesius / Reuters
Igor Neštrák
Elon Musk avizuje predstavenie 3. časti jeho "majstrovského plánu"
Zdroj | Steve Nesius / Reuters
Zdroj | Steve Nesius / Reuters

V samých začiatkoch Tesla Motors Elon Musk verejnosti predostrestrel svoj ambiciózny plán ako zmení automobilový svet.

Písal sa rok 2006 automobilka Tesla Motors bola na svojom úplnom začiatku existencie. Do spoločnosti vstúpil Elon Musk, ktorý prezentoval svoj hlavný plán ako zmení automobilový svet.

Zdroj | Tesla

Úplna podstata tohto plánu spočívala v niekoľkých bodoch. Tým prvým bolo postaviť športové auto, ktoré poskytne financie na výrobu dostupnejšieho modelu. V tomto prípade to bol Tesla Roadster, ktorý pomohol výraznejšie rozbehnúť predaje Tesly prostredníctvom Modelu S. Ten vydláždil cestu výrazne dostupnejšiemu modelu, ktorý predstavoval tretí bod Muskovho plánu a to postaviť ešte dostupnejší elektromobil a to Teslu Model 3. Posledným bodom prvotného plánu bolo poskytnutie možnosti výroby elektrickej energie s nulovými emisiami.

Pozrite si

Tesla mohla vyrábať elektromobil s dojazdom takmer 1 000 km, ale nechce

Neskôr Elon Musk poskytol druhú časť svojho plánu. Tá už počítala s rozšírením solárnych striech s integrovanými úložiskami energie, použitím autonómneho riadenia elektromobilov, ešte výraznejšieho rozšírenia elektromobilov do viacerých segmentov a možnosti zarábať majiteľovi peniaze, keď práve Tesla nejazdí.

Zdroj | Tesla

Druhá verzia Muskovho plánu zahŕňala konkrétne modely, ktoré mali zabezpečiť naplnenie týchto plánov. Spomínalo sa tu kompaktné SUV Model Y, nákladné vozidlo Semi, pick-up Cybertruck a v neposlednom rade hromadná preprava osôb formou tunelov spoločnosti Boring Company.

Pozrite si

Tesla Semi – ťahač s dojazdom až 800 km a rýchlonabíjaním

Elon Musk sa pochválil, že nás čoskoro čaká predstavenie tretieho pokračovania svojho plánu ako zmeniť nielen automobilový svet, ale zároveň celosvetový trh s energiami.

Zdroj