Reklama

ELKO EP Lara - Malé rádio namiesto vypínača už funguje aj ako interkom

Marek Šimunek

Vedeli ste, že namiesto bežného vypínača v izbe môžete mať internetové rádio? Všetko, čo potrebujete je Lara, alebo dvojica jej nových súrodencov, ktorí zastúpia interkom, alebo sa stanú súčasťou inteligentnej elektroinštalácie.

ELKO EP Lara

Neviete, čo je to Lara? Je to miniatúrne rádio s OLED displejom, ktoré môžete mať umiestnené v priestore pre vypínač. K sieti sa pripojuje pomocou LAN káblu a dokáže prehrávať hudbu z online rádií, alebo hudobných serverov. Pomocou 3,5 mm audio konektoru k nemu môžete dokonca pripojiť aj externý zdroj hudby. Prednedávnom pribudli k tomuto obľúbenému riešeniu aj dvaja súrodenci. Prvým je Lara Domový Videotelefón, ktorý je schopný prenosu videa z dverových hlások a zastúpi tak aj domáci interkom.

ELKO EP Lara

Druhou novinkou je Lara iNElS Multimedia, ktorú je možné cez iMM Server pripojiť do systému inteligentnej elektroinštalácie iNELS. Každé rádio v systéme inteligentnej elektroinštalácie tak môžete ovládať pomocou samostatnej aplikácie vo vašom smartfóne. Ak vás o tomto unikátnom rádiu chcete dozvedieť niečo viac, navštívte internetové stránky českej spoločnosti ELKO EP, ktorá za jeho výrobou stojí. Cena rádia Lara sa po prepočte pohybuje na hranici 163 eur, pričom za model iNELS Multimedia zaplatíte približne 235 eur.

ELKO EP Lara

Foto: ELKO EP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.