Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektromobil prerazil stenu parkovacieho domu, z 3. poschodia dopadol na ulicu

Elektromobil prerazil stenu parkovacieho domu, z 3. poschodia dopadol na ulicu
Zdroj | Weibo/Dahebao
Stanislav Vinc
Elektromobil prerazil stenu parkovacieho domu, z 3. poschodia dopadol na ulicu
Zdroj | Weibo/Dahebao
Zdroj | Weibo/Dahebao

Centrálu čínskej automobilky NIO v Šanghaji tento týždeň zasiahla vážna tragická nehoda. Jeden z jej automobilov prerazil stenu 3. poschodia parkovacieho domu. Pri nehode prišli o život dvaja ľudia.

O čínskej automobilke NIO sa často hovorí ako o jednom z hlavných konkurentov pre automobilku Tesla. Z dlhého zástupu vyčnieva nielen dizajnovo a technologicky zaujímavými modelmi, ale aj technológiou výmeny batérií, vďaka ktorej dokážu elektromobily NIO odchádzať z výmenných staníc bez nabíjania s plnou batériou už v priebehu niekoľkých minút.

Tieto elektromobily taktiež disponujú výkonnými pohonmi s vysokým krútiacim momentom, čo sa zrejme v stredu popoludní spolu s otáznou architektúrou parkovacieho domu podpísalo pod tragickú nehodu v čínskom Šanghaji.

Zdroj | AsianTechPress

Na mieste nehody prišli o život dvaja ľudia. Jedným z nich bol interný zamestnanec automobilky NIO, druhým mal byť zamestnanec partnerskej spoločnosti. Konkrétna príčina nehody zatiaľ nie je známa, NIO si však k samotnej nehode stihlo pripísať aj nešťastné oficiálne stanovisko.

Automobilka vyjadrila nad celou situáciou ľútosť a v oficiálnom stanovisku uviedla, že krátko po nehode už vytvorila aj podporný tím, ktorý poskytne pomoc pozostalým rodinám. V závere stanoviska však zároveň uviedla aj to, že nehodu „nespôsobilo samotné vozidlo“, za čo si na čínskej sociálnej sieti Weibo vyslúžila nemalú dávku kritiky zo strany verejnosti.

Pozrite si

NIO prichádza s rýchlou výmenou batérií pre všetkých výrobcov elektromobilov

NIO medzičasom vyhlásenie upravilo a kľúčovú informáciu o nehode uviedlo do zátvoriek. Hovorca spoločnosti vzal zodpovednosť za toto vyhlásenie na seba.

Čo konkrétne spôsobilo nehodu, napokon ukáže až záver vyšetrovania. Okrem vysvetlenia, prečo elektromobil nabral v parkovacom dome vysokú rýchlosť je na mieste aj otázka, prečo architektúra parkovacieho domu s takouto situáciou nepočíta. Podľa zverejnenej fotografie sa zdá, múry parkovacieho domu nie sú riadne spevnené a pred nárazom ich nechráni ani žiadna konštrukcia na týchto miestach bežne prítomná, ktorá mohla tejto tragickej nehode zabrániť.

Zdroj