Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektromobil od Xiaomi je vraj za rohom, hovorí sa už aj o odhadoch jeho ceny

Elektromobil od Xiaomi je vraj za rohom, hovorí sa už aj o odhadoch jeho ceny
Zdroj | JUICE
Igor Neštrák
Elektromobil od Xiaomi je vraj za rohom, hovorí sa už aj o odhadoch jeho ceny
Zdroj | JUICE
Zdroj | JUICE

Viac ako pol roka nebolo žiadnej zmienky o pokroku značky Xiaomi Automobile, ktorá sa intenzívne pripravuje na príchod prvého elektromobilu. Napriek predchádzajúcim licenčným problémom v Číne, po internete koluje niekoľko obrázkov, ktoré by mohli naznačovať ako bude prvý elektromobil tohto elektronického giganta vyzerať.

V septembri 2021 Xiaomi soficiálne založila Xiaomi Automotive, pričom stále hľadala skúseného partnera vo výrobe elektromobilov, ktorý by jej pomohol prejsť od výroby smartfónov k výrobe automobilov. Spoluzakladateľ Xiaomi Lei Jun sa zaviazal investovať v priebehu desaťročia približne 10 miliárd dolárov, aby zabezpečil, že Xiaomi Automotive bude môcť dodávať elektrické vozidlá od roku 2024. 

Xiaomi Automotive rokovalo o možnej spolupráci pri výrobe elektromobilov s ďalším čínskym automobilovým koncernom BAIC. Aktuálne generálny riaditeľ Xiaomi Lei Jun informuje, že spoločnosť urobila obrovské pokroky vo vývoji a stále sa snaží splniť pôvodný harmonogram dodávok v roku 2024, nespomína však žiadneho partnera z automobilového odvetvia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Xiaomi bude vyrábať elektromobily. Ide na to vo veľkom štýle

Prototypy elektromobilov Xiaomi nedávno ukončili zimné testovanie a očakáva sa, že výroba začne v prvej polovici roku 2024. Xiaomi Automotive zamestnáva viac ako 2 300 ľudí a Lei Jun povedal, že polovicu svojho času venuje práve prípravám prvého elektromobilu. 

Xiaomi testuje technológiu s vlastným pohonom a jeho cieľom je byť do roku 2024 na najvyššej úrovni v tomto odvetví. Prvým elektromobilom bude sedan, vybavený LiDAR technológiou dodávanou spoločnosťou Hesai Technology z Palo Alto v Kalifornii. 

Predpokladá sa, že vlajková loď od Xiaomi bude začínať na cene okolo 43 100 $. Keďže predaj vozidla je naplánovaný na rok 2024, môžeme oficiálne predstavenie sériového elektromobilu očakávať v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov.

Zdroj