Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 28.3.2019

Elektromobil či e-bike si nabijete už aj pri Kauflande

Elektromobil či e-bike si nabijete už aj pri Kauflande
Zdroj | Kaufland
Števo Porubský
Elektromobil či e-bike si nabijete už aj pri Kauflande
Zdroj | Kaufland
Zdroj | Kaufland

Po nákupných centrách a vybraných obchodoch Lidl a Billa si najnovšie svoje elektromobily bezplatne nabijete už aj pri obchodoch Kaufland. Nemecký reťazec začína s inštaláciou nabíjacích staníc nielen pre elektromobily, ale aj elektrické bicykle.

Zdroj | Kaufland

Tento krok má byť podľa Kauflandu ďalším zo série iniciatív pre ochranu životného prostredia. „Snažíme sa, aby sme sa nielen my, ale aj naši zákazníci, správali v súlade s princípmi trvalej udržateľnosti. Aj v rámci inštalácie nabíjacích staníc môžeme našim zákazníkom ukazovať, že existujú ekologickejšie a výhodnejšie spôsoby prepravy, ktoré šetria našu planétu,“ povedala Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Aktuálne je zoznam nabíjacích staníc veľmi krátky, no časom plánuje reťazec pridávať na pomyselnú mapu nové. V súčasnosti je v Považskej Bystrici nainštalovaná zatiaľ iba nabíjačka pre elektrobicykle. V Trnave na Trstínskej ceste je nainštalovaná rýchlonabíjacia stanica pre elektrobicykle, ale aj pre elektromobily.

Pri slovenskej centrále spoločnosti, na Trnavskej ceste v Bratislave je taktiež jedna nabíjacia stanica pre elektromobily a jedna pre elektrobicykle. Všetky nabíjačky sú momentálne bez akéhokoľvek poplatku. Snáď si to Kaufland udrží aj do budúcna.

Zdroj | ABB

Kaufland stavil na overené nabíjacie stanice od ABB, konkrétne model Terra 54 CJG. Sú vybavené 3 nabíjacími konektormi s maximálnym výkonom 50 kW pre DC s 125 A prúdom a do 43 kW pre AC s 63A prúdom. V prípade AC je k dispozícii Type 2 konektor, pre DC sú na pripojenie elektromobilu k dispozícii konektory CHAdeMO a CCS. Nabíjať je tak naraz možné dva elektromobily (ak majú rôzne konektory).