Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrický Peugeot 308 je realitou. Prináša so sebou európske prvenstvo

Elektrický Peugeot 308 je realitou. Prináša so sebou európske prvenstvo
Zdroj | Peugeot
Tomáš Šmidák
Elektrický Peugeot 308 je realitou. Prináša so sebou európske prvenstvo
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Len málo bežných áut vzbudilo u novinárov a verejnosti taký záujem ako Peugeot 308. Francúzskemu výrobcovi sa totiž podarilo vyrobiť krásne auto s prémiovým interiérom a modernými technológiami.

Fanúšikovia elektromobility však nad ním museli chcieť/nechcieť zanevrieť, nakoľko bol oznámený len so spaľovacím a plug-in hybridným pohonom. To sa však čoskoro zmení, nakoľko Peugeot oficiálne predstavil plne elektrickú verziu modelov Peugeot 308 a 308 SW.

Zdroj | Peugeot
Obsah pokračuje pod reklamou

Novinky sú dizanovo takmer identické s ich klasickými verziami, nakoľko Peugeot v podstate len vymenil spaľovacie ústrojenstvo za elektrické. To však nie je vôbec zle, nakoľko Peugeot 308 je jedno z najlepšie vyzerajúcich neprémiových áut súčasnosti. Navyše keď niečo funguje, netreba to meniť.

Vnútri sa tiež veľa zmien neudialo. Privíta vás identicky nadizajnovaný i-Cockpit s inovatívnymi ovládačmi i-Toggles a tiež rovnaký volant s novým znakom značky Peugeot. Tešiť sa môžete aj na 3D digitálny prístrojový panel či hlavný 10´´dotykový displej s výborným zobrazením.

Zdroj | Peugeot

Presuňme sa ale k tomu najpodstatnejšiemu. Modely E-308 a E-308 SW totiž so sebou prinášajú elektrický pohon od Peugeotu vo svojej najnovšej generácii, čo z neho robí prvého európskeho výrobcu, ktorý ponúkne 100 % elektrické kombi. Samotný pohon tvorí jeden elektromotor na prednej náprave s výkonom 156 koní a krútiacim momentom 260 Nm a 54 kWh batéria.

Batéria je postavená na 400 V architektúre a má nové chemické zloženie. Dojazd noviniek by sa mal pohybovať na úrovni 400 km a nabíjať ich budete môcť maximálnym výkonom 100 kW. V štandardnej výbave bude aj výkonnejšia 11 kW palubná nabíjačka, čo je dobrou správou najmä pre majiteľov wallboxov.

Zdroj | Peugeot

Oba modely prídu na trh vo výbavách Allure a GT a dostupné budú od polovice roka 2023. Presné ceny zatiaľ nepoznáme.

Zdroj