Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás
Zdroj | Unsplash
Tomáš Šmidák
Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Elektrické bicykle sú skvelým dopravným prostriedkom do mesta aj mimo neho. Jediné, čo môže pri ich kúpe prekážať je vyššia obstarávacia cena. Preto sme pre vás urobili výber tých cenovo najdostupnejších z každej kategórie.

Ak hľadáte alternatívnu cestu ako sa pohybovať po meste, na prvých priečkach pri výbere pravdepodobne figuruje elektrický bicykel. Jazda na nich je pohodlná, rýchla, jednoducho sa ovládajú a majú viacero použití ako napr. bežná elektrická kolobežka. S elektrickým bicyklom totiž viete byť cez týždeň v meste a cez víkend na poľných cestách alebo v lesoch. Taktiež v prípade, že sa vám vybije, je možné ho stále používať ako klasický bicykel, zatiaľ čo kolobežku treba tlačiť alebo sa na nej vyčerpávajúco odrážať.

Zdroj | Unsplash

Veľa ľudí však od kúpy odrádza najmä vstupná investícia, nakoľko prvé elektrické bicykle stáli vo svojej dobe rádovo tisícky eur. Dnes si však viete kúpiť slušný elektrobicykel za cenu, ktorá je tesne nad hranicou 1 000 eur. Samozrejme treba prihliadať na to kde budete bicykel používať a aké sú vaše priority.

Náš kolega Michal napísal veľmi pekný článok o tom, na čo treba myslieť pred kúpou elektrického bicykla, ktorý vám určite odporúčame si prečítať. S dnešným výberom nám pomohol slovenský porovnávač e-shopov a cien Heureka.sk. Pri vyhľadávaní bola jedinou podmienkou najnižšia cena. Tak poďme na to.

Pozrite si

Vybrali sme pre vás TOP 5 elektrických skútrov, s ktorými jazdíte skoro zadarmo

Horský elektrobicykel

Kategória horských elektrobicyklov je populárna najmä pre tých, ktorí so svojimi bicyklami radi jazdia po teréne a nespevnených cestách. Ponúkajú všetky aspekty normálneho horského bicykla až na to, že si jazdu s nimi vďaka elektrickému pohonu užijete ešte viac.

Leader Fox Arimo 29 „2021-2

Cena: 1 379 €

Leader Fox, je česká značka, ktorá svoje modely vyrába priamo v Českých Budějoviciach. Model Arimo 29, bola ich novinka pre rok 2021. Ponúka hliníkový rám so športovým dizajnom, odpruženie prednej vidlice, kotúčové brzdy a kolesá s rozmerom 29″.

Zdroj | Leader Fox

V ráme tiež nájdeme zabudovanú batériu s kapacitou 540 Wh. Tá by mala poskytnúť maximálny dojazd až 110 km na jedno nabitie. Priemerný dojazd sa však pohybuje niekde okolo 70 km. V zadnom kolese je umiestnený elektrický motor značky Bafang s výkonom až 350 W.

Zdroj | Leader Fox

 

Celý bicykel môžete ovládať cez predný LCD displej, vrátane toho ako veľmi vám bude elektromotor pri jazde pomáhať. Na výber má 5 režimov asistencie. Hmotnosť bicykla je 25,2 kg a nosnosť je 120 kg.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Maxbike Solvi 2021 

Cena: 1 349 €

Dámsky horský elektrobicykel, ktorý je taktiež pôvodom z Českej Republiky. Je osadený na 27,5″ kolesách a silu na ne prenáša cez 9 a 3 rýchlostnú prevodovku Shimano Altus.

Zdroj | Šlapaj Lapaj

Prichádza tiež s uzamykateľným pružením Suntour XCM HLO, vďaka čomu budete mať plnú kontrolu nad riadením. O brzdenie sa starajú hydraulické, kotúčové brzdy SHIMANO MT200.

Zdroj | Maxbike

 

V hlíníkovom ráme je uložená 504 Wh batéria, ktorej maximálny dojazd by mal byť až 100 km. Bicykel poháňa motor s výkonom 250 W, ktorý je uložený v zadnom kolese.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Pozrite si

7 elektrických kolobežiek na leto 2022 s najvyšším dojazdom

Mestský elektrobicykel

Mestské elektrobicykle sú štýlovým presúvadlom do mesta. Zaparkujete s nimi takmer kdekoľvek a sú tiež veľmi praktické. K tomu ešte ponúkajú dostatočný dojazd aj výkon, vďaka ktorým sa z každodennej jazdy stane zábava.

LEADER FOX PARK CITY 28″ 2020

Cena: 1 083 €

Ide o moderný kúsok s minimalistickým dizajnom, ktorý do mesta výborne zapadne. Batéria má v tomto prípade kapacitu 468 Wh, čo by malo stačiť na priemerný dojazd na úrovni 80 km a maximálny dojazd až 120 km.

Zdroj | Leader Fox

 

Môžete ho tiež nabíjať rýchlejšou 3A nabíjačkou, vďaka čomu budete viac jazdiť a menej čakať nabíjanie. Vybavený je zadným elektromotorom s výkonom až 350 W, ktorý ponúka až 5 režimov asistencie.

Zdroj | Leader Fox

Samozrejmosťou je LCD displej, ktorý vám okrem rýchlosti ukazuje aj stav nabitia, zostávajúci dojazd či aktuálne zvolený režim. Predná vidlica je odpružená a rozmer kolies je ako už z názvu vypovedá 28″.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Krossový elektrobicykel

Krossové elektrobicykle sú hybridom medzi horskými a mestskými elektrobicyklami. Rovnako dobre sa cítia na asfaltke ako aj na lúke. Ich kúpou teda určite nič nepokazíte.

Prophete Entdecker 7S 2022

Cena: 1 099 €

Toto je novinka nemeckého výrobcu Prophete pre rok 2022. Bol vytvorený použitím moderných technológií aj keď dizajnom skôr pripomína retro bicykle. Vpredu nájdeme okrem LED svetla aj displej, cez ktorý viete celý elektro bicykel ovládať.

Zdroj | Prophete

 

Na oboch kolesách nájdete kotúčové brzdy a hladké radenie by mala zabezpečiť 8-rýchlostná prevodovka SHIMANO. V strede rámu je batéria s kapacitou 374 Wh, ktorú by ste mali vedieť nabiť za približne 4,5 hodiny. Dojazd na jedno nabitie je až 100 km.

Zdroj | Prophete

 

Elektromotor je umiestnený v zadnom kolese a dosahuje výkon 250W, vďaka čomu viete ísť maximálnou rýchlosťou až 25 km/h. Celková nosnosť bicykla je 150 kg.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Pozrite si

Elektrické bicykle ponúkajú rovnaké benefity ako klasické, tvrdí ich výrobca

Skladacie elektrobicykle

Pokiaľ hľadáte elektrobicykel, s ktorým nebudete nikomu zavadzať v práci ani v MHD, skladačky sú pre vás to pravé. Ponúkajú moderný dizajn a sú veľmi populárnou alternatívou najmä vo veľkých mestách.

ENGWE EP-2 PRO

Cena: 1 208,51 €

Tento skladací elektrobicykel je naozaj o niečom inom. Už na prvý pohľad si vás získa svojím hliníkovým rámom s lesklým brúseným povrchom a veľkými 20″ pneumatikami.

Zdroj | Engwe

 

Vyzerá skoro ako malá krossová motorka. Vybavený je výkonným 750 W motorom, ktorý vám poskytne maximálnu rýchlosť až 45 km/h. Batéria uložená vnútri rámu má maximálny dojazd až 80 km.

Zdroj | Enwege

Vďaka trojkrokovému skladaciemu mechanizmu nezaberie jeho skladanie viac ako 10 sekúnd a zobrať si ho môžete so sebou kamkoľvek. Vybavený je tromi rýchlostnými módmi, LED svetlom, LCD displejom a tiež kotúčovými brzdami.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Windgoo B20 250W 2021

Cena: 519 €

Posledným na našom zozname je tento kompaktný model od spoločnosti Windgoo.

Zdroj | Windgoo

Ten disponuje elektrickým motorom s maximálnym výkonom 350 W motorom, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť až 25 km/h a vďaka integrovanému tempomatu si ju aj udržiavať. O bezpečné jazdu sa starajú kotúčové brzdy a tiež predné a zadné LED svetlo.

Zdroj | Windgoo

Všetky údaje o jazde sa tiež zobrazujú na prednom displeji. Váha bicykla je len 18 kg, vďaka čomu je jeho prenášanie veľmi jednoduché. Nakoľko však ide o malý bicykel, je osadený malou batériou.

Zdroj | Windgoo

Tá vám zabezpečí dojazd niekde na úrovni 17 km no aspoň ju viete rýchlo nabiť za približne 2-3 hodiny.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Elektrické bicykle teda už dávno nie sú len pre vybraných a bohatších jedincov. Dnes si ich môže dovoliť takmer každý a výber je naozaj pestrý. Dúfame teda, že sme vám našim výberom aspoň trochu pomohli. Na konci dňa nie je až tak dôležité aký bicykel si vyberiete ale aby vám jazda na ňom prinášala radosť.