Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrické auto od Apple môže byť čoskoro realitou

Elektrické auto od Apple môže byť čoskoro realitou
Marek Šimunek
Elektrické auto od Apple môže byť čoskoro realitou

Prvé informácie o tom, že Apple pracuje na vlastnom elektrickom aute sa začali objavovať na začiatku tohto roku. Neskôr Apple tieto tvrdenia dementoval, to však nedalo pokoj reportérom a tí sa touto špekuláciou zaoberali naďalej.

Teraz to vyzerá tak, že Apple skutočne pracuje na podobnom projekte a ten navyše môže byť už v pomerne pokročilom štádiu vývoja. Malo by sa v tomto prípade jednať o Projekt Titan.

GoMentum Station

POZRITE SI: Pracuje Apple v tajnosti aj na vlastnom aute?

Denník Guardian totiž informoval o tom, že Apple plánuje premeniť obrovskú plochu bývalej námornej základné blízko San Francisca o rozlohe 8,5 km2 na testovaciu dráhu pre svoje autonómne elektrické auto.

Tento vysoko strážený priestor je už v súčasnosti používaný na testovanie autonómnych vozidiel a disponuje kompletnou mestskou infraštruktúrou, vrátane viac ako 11 km dlhej rovinky pre testovanie vo vysokých rýchlostiach.

GoMentum Station

Samozrejme detaily o pripravovanom aute, na ktorom by Apple pracovalo ostávajú aj naďalej tajné, takže sa o nich tak skoro nedozvieme. Ak však bude Apple používať toto miesto, ktoré nesie názov GoMentum Station, bude mať spoločnosť prístup k najväčšej a najlepšie stráženému testovaciemu priestoru na svete.

Rovnaké priestory totiž používa napríklad Mercedes-Benz, alebo Honda pre vývoj svojich nových modelov. Ostáva už teda len čakať či a hlavne kedy Apple predstaví svoje vlastné auto.

Foto: GoMentum Station