Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elegantné smart hodinky Amazfit GTR až o takmer 100 eur lacnejšie?

Elegantné smart hodinky Amazfit GTR až o takmer 100 eur lacnejšie?
Zdroj | Huami
Michal Sobek
Elegantné smart hodinky Amazfit GTR až o takmer 100 eur lacnejšie?
Zdroj | Huami
Zdroj | Huami

Spoločnosť Amazfit už hodnú chvíľu zásobuje trh smart hodinkami so skvelým pomerom ceny a výkonu. To sa dá povedať aj o elegantnom modeli s okrúhlym ciferníkom s názvom Amazfit GTR. Navyše ich teraz kúpite až o stovku lacnejšie.

Pozrite si

Huami Amazfit GTR – elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Hodinky Amazfit GTR prišli v dvoch veľkostiach, a to mužskej 47 mm a dámskej 42 mm verzii. Telo môže byť z nerezovej oceli alebo z odolanejšieho, ale menej elegantného hliníka. Spodný strana je plastová, a tak nemôže dôjsť k žiadnej alergickej reakcii. Na pravej strane sa nachádzajú dve ovládacie tlačidlá.

Zdroj | Huami

Displej chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass 3, pričom samotný displej je typu AMOLED. To zabezpečí skvelú čitateľnosť na priamom slnku, sýte farby a skutočné zobrazenie čiernej farby. Displej má veľkosť 1,39-palca s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Menšia dámska verzia má 1,2-palcový displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov.

Vo vnútri sa nachádza bližšie nešpecifikovaný procesor a nepoznáme ani pamäť RAM. Amazfit GTR majú totiž majú vlastný operačný systém. Je jednoduchý a prehľadný, ale má aj svoje obmedzenia, takže tu nestiahnete nové aplikácie, nezavoláte si s nimi, ani nimi nezaplatíte v obchode. Zobrazujú prijaté notifikácie, ale pozor, bez smajlíkov.

Zdroj | Xiaomi

Amazfit GTR obsahujú vlastný GPS senzor a podporu až pre 12 športov, vrátane behu, cyklistiky, horolezectva, lyžovania, ale aj plávania. Hodinky sú totiž vodeodolné do hĺbky 50 metrov. BioTracker PPG dokáže nepretržite merať váš srdcový tep a môžete sa spoľahnúť aj na meranie spánku. Na pripojenie ku smartfónu slúži aplikácia Zepp a Bluetooth 5.0.

Čo sa týka výdrže batérie, tak pri bežnom používaní by ste sa mali dostať na zhruba 12 dní (42 mm) a 24 dní (47 mm) výdrže. Ak zapnete neustále meranie aktivity pomocou GPS, tak výdrž sa skráti na 22 hodín, čo je aj tak slušná hodnota. Väčší model by mal vydržať až 40 hodín.

Zdroj | Huami

Cena pri uvedení do predaja bola za 47-milimetrový model 179 eur, čo stále je skvelá cena, ale trh so smart hodinkami stále napreduje. Aktuálne viete tento model získať už  za 79,90 eur, čo je úspora 55,4 % alebo aj 99,1 eur. K dispozícii je stále aj model s priemerom ciferníka 42 mm, ktorý je vhodný najmä pre dámy.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Tu je k dispozícii aj menší variant 42 mm:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.