Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ekosystém Huawei rastie, tešiť sa môžete na veľké novinky

Ekosystém Huawei rastie, tešiť sa môžete na veľké novinky
Richard Pliešovský
Ekosystém Huawei rastie, tešiť sa môžete na veľké novinky

Ekosystém Huawei Mobile Services (HMS) expanduje vo svete, ale i na Slovensku. Spoločnosť zaznamenala prudký nárast vo všetkých ukazovateľoch, vrátane celkového objemu aplikácií, registrovaných vývojárov a mesačných aktívnych používateľov (MAU). Potvrdzuje sa tak jeho pevné tretie miesto globálneho mobilného ekosystému (po OS Android a iOS).

Viete koľko zariadení Huawei sa používa na mesačnej báze? Je to viac ako 730 miliónov. Všetky tieto zariadenia musia spoľahlivo bežať, ale rovnako dobre v nich musia „šľapať“ aplikácie, ktoré sú tam nainštalované. Ich bezproblémový chod zabezpečujú vývojári. Huawei má v súčasnosti 5,1 miliónov registrovaných vývojárov.

Zdroj | Huawei

Počet aplikácií integrovaných s HMS vzrástol medziročne o 81 %, na 173 000. Za prvé tri štvrťroky 2021 bolo v AppGallery celosvetovo zaznamenaných viac ako 332,2 miliardy stiahnutí, ide o 13,3 % medziročný nárast. Platforma Huawei AppGallery sa spustila v roku 2018, odvtedy zaznamenala viac ako 560 miliónov globálnych MAU. V Európe je ich 42 miliónov.

Huawei zaznamenal aj veľké nárasty základných HMS aplikácií s Huawei Petal Maps, len v Európe ich teraz aktívne využíva 7 miliónov používateľov. Populárna séria aplikácií Petal obsahuje okrem máp aj vyhľadávač (Petal Search) a asistenta (Petal Assistant). Vďaka partnerstvám v sekciách cestovanie či nakupovanie sa ich kvalita výrazne zlepšila.

Pozrite si

Huawei nova 9 – stredná trieda pre Európu s 50 Mpx snímačom

Multimodálny nástroj Petal Search ponúkne vo verzii 2.0 inovatívne vyhľadávanie vo viac ako 20 rôznych odvetviach, napríklad v oblasti komunikácie, videí, nakupovania, letov, miestnych firiem a podobne. S priemerným počtom 8 miliárd vyhľadávaní denne umožňuje Petal Search partnerom efektívne distribuovať obsah prostredníctvom vlastnej platformy UniBox od Huawei.

Aplikácia Petal Maps je prístupná vo viac ako 166 krajinách a regiónoch. Nedávno získala ocenenie Red Dot Design Award, teraz má zhruba 20 miliónov globálnych MAU. Pripravovaná aktualizácia Petal Maps prinesie do platformy viac možností možností, vrátane presného určovania polohy, zobrazovania topografických máp, rôznych interaktívnych vlastností, hĺbkového vyhľadávania údajov, pokročilého navádzania na úrovni jazdných pruhov a Map Studio.

Pozrite si

Americký prezident Joe Biden sprísňuje obmedzenia pre Huawei a ZTE

Odteraz je k dispozícii pre mediálne agentúry a vydavateľov aplikácií reklamná platforma Huawei Ads. Je určená pre zariadenia Huawei a umožňuje vývojárom generovať dodatočné príjmy zo svojich aplikácií. Od jej spustenia (anuár 2020) dosiahla denná návštevnosť služieb Huawei Ads v Európe viac než 600 miliónov. Podľa správy AppsFlyer patrí medzi najrýchlejšie rastúce platformy v Európe.

Huawei zároveň predstavil nové vývojárske súpravy HMS Core 6. Slúžia na podporu vytvárania funkcií pre aplikácie, ide o 69 súprav a 21 738 rozhraní API. Celá škála funkcií HMS Core umožní vývojárom vytvárať kvalitné aplikácie s kontextovými riešeniami pre smart zariadenia (smartfóny, tablety, smart TV, nositeľné zariadenia a audio produkty).