Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

eBajk prichádza s novými e-bicyklami a združením e-DNA

eBajk prichádza s novými e-bicyklami a združením e-DNA
Zdroj | Haibike
Števo Porubský
eBajk prichádza s novými e-bicyklami a združením e-DNA
Zdroj | Haibike
Zdroj | Haibike

Na nedávnej tlačovke spoločnosti eBajk sme mohli naživo vidieť horúce novinky elektrobicyklov pre tohoročnú sezónu. Medzi novinkami sa objavili nielen silno športové modely, ale aj kúsky, s ktorými sa pohodlne odveziete po meste či obci. Všetky, samozrejme, na batérie. Okrem toho bolo ale predstavené nové občianske združenie a niekoľko ďalších noviniek.

Pozrite si

Haibike SDURO HardNine 6.0 2017 – lesné cesty, traste sa!

„Ebajky“ do mesta

Do tejto kategórie mestkých ebajkov patria aj skladacie, tzv. skladačky, ktoré umožňujú uskladnenie v malom priestore, prepravu autom či výťahom, odstavenie v práci apod..

Pozrite si

Haibike SDURO Trekking 7.0 2019 – trekkingový majster na každú príležitosť

Sinus BC30 Nexus

Bicykle Sinus patria svojou výbavou a spracovaním do prémiového segmentu v kategórii mestských elektrobicyklov. Novinkou v ponuke je tento mestský elektrobicykel s integrovanou prehadzovačkou v zadnom náboji.

Pozrite si

Haibike XDURO Nduro 6.0 2019 – tank medzi elektrobicyklami

Prehadzovanie riadené otočnou rukoväťou. Elektromotor Bosch Active je kultivovaný motor, určený pre pohodové jazdenie s dlhým dojazdom. Ceny štartujú na sume 2 399 €.

Zdroj | Sinus

Winora Radius Urban

Ebajky do mesta vyrába aj nemecká firma Winora, ktorá ponúka elektrobicykle od roku 2011. Model Radius Urban patrí do mesta. Meno Radius tomuto modelu dali otočné riadidlá s možnosťou rotácie o 90° a iné premyslené skladacie prvky riešiace nedostatok miesta pri uskladnení či prevoze.

Praktickosť a jednoduchú údržbu podporuje prehadzovačka SRAM iMotion integrovaná v zadnom náboji. Hydraulické brzdy s vysokou účinnosťou zvyšujú bezpečnosť. Model Radius Urban má širokú mestkú výbavu. Okrem stojanu, chráničky reťaze Chainruner či semi-integrované LED osvetlenie. Veľkosť kolies 20″ je pritom bežnou veľkosťou v kategórii „skladačka“.  Cena tejto novinky je 2 299 €.

Zdroj | Winora

GHOST Andasol Trek.4 2016

GHOST je prémiový nemecký výrobca mestských bicyklov, ktorý je na trhu už 15 rokov a špecializuje sa na bicykle všetkých kategórií. Andasol Trekking je športovo ladený trekkingový elektrobicykel. Je vybavený doplnkami určenými na cestovanie v mestskej doprave ako sú svetlá, blatníky, nosič.

S asistenčným elektromotorom Bosch Active umožňuje jazdiť aj na dlhšie vzdialenosti. Bosch Active je kultivovaný stredový motor s mäkkým štartom. Ľahké ovládanie asistencie umožňuje multifunkčný display Bosch Intuvia. Cena novinky je 2 249 €.

Zdroj | GHOST

Horské ebajky

V sezóne 2016 pribudli úplne nové kolesá. Ide o rozmer 27,5“ s označením 650 B+. Majú novú pevnejšiu konštrukciu pri rovnakom priemere, zväčšila sa iba mierne šírka kolies (ráfik aj pneumatika), čím sa zlepšila aj samotná tuhosť kolies.

Tieto hodnoty spôsobujú väčšiu priľnavosť k povrchu a väčšiu bočnú stabilitu. Pneumatiky sa môžu nahustiť na o niečo nižší tlak, čo spôsobí, že sa opäť podporí ich priľnavosť pri zachovaní si odolnosti voči defektom.

Na elektrobicykli má toto nové koleso vraj veľký význam aj kvôli stabilite a priechodnosti terénom. Potrebnú silu na prejdenie totiž kompenzuje elektromotor.

S príchodom novej sezóny nastali zmeny aj na motore Bosch Performance CX. Úprava veľkosti motora spočíva v zmenšenom obale v zadnej časti. Hoci ide možno na prvý pohľad len o estetickú úpravu, výrobca môže teraz motor inštalovať na rám viac úsporne, účelovejšie s prihliadnutím na celkový design a geometriu celého bicykla.

Druhou novinkou na motore je zvýšenie krútiaceho momentu na dvoch zo štyroch asistenčných úrovniach. Ide konkrétne o vylepšenie na 80 Nm. Táto zmena je naviac podporená predstavením novej batérie Bosch 500 Wh, v snahe zvýšenia dojazdu.

Nová je aj batéria Bosch 500 Wh, ktorá má o 20%  vyššiu kapacitu, pričom sa jej hmotnosť zdvihla len o 100 gramov. Výhodou je aj to, že je spätne použiteľná na elektrobicykle vyrobené od roku 2014.

GHOST Teru FS 5 2016

Teru FS je celoodpružený elektrobicykel s odpružením 130 mm vpredu a 120mm vzadu. V kombinácii s kolesami 29“ je odporúčaný pre dlhé a náročné horské túry. Novinka je vybavená elektromotorom Bosch Performance CX.

Úpravou elektroniky motora pre rok 2016 umožňuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Batéria Bosch 500 Wh podporuje zameranie elektrobiku na dlhšie a náročnejšie túry. Cena novinky je stanovená na 3 349 €.

Zdroj | GHOST

Haibike XDuro FullSeven RX 2016

Nový model má typický XDURO rám z hliníkovej zliatiny, nastavený na odpruženie 120 mm. Sedlo umiestnené v centrálnej polohe sedí so športovým výzorom FullSeven. XDURO označuje sériu e-bikov a elektromotorom Bosch Performance CX.

Veľkosť kolies 27,5″v prípade horského elektrobicykla znamená dobrú  ovládateľnosť a manévrovanie pri zachovaní dostatočnej priechodnosti. Cena novinky je 4 299 €.

Zdroj | Haibike

Haibike SDURO AllMtn Plus 2016

Obratný, veľmi odolný, celoodpružený horský elektrobike. Doplnený širšou 3″ pneumatikou, čo mu dodáva vysokú stabilitu a výbornú priľnavosť k povrchu. S odpružením 150 mm a ladením si ponecháva všetky skvelé vlastnosti modelov AllMountain.

Využíva dvojprevodník vpredu a s ním 20 rýchlostí. SDURO označuje sériu e-bikov vybavených motorom YAMAHA. Je to motor s funkciou Zerou Cadence Support, pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedálov. Ladením elektroniky motora pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Cena tejto novinky je 3 999 €.

Zdroj | Haibike

e-DNA

Okrem produktových noviniek spoločnosť eBajk oznámila vznik nového občianskeho združenia e-DNA. Má to byť logické vyústenie aktivít skupiny ľudí, ktorých oslovujú moderné technológie, inklinujúcich k zdravšiemu životnému štýlu a so zmyslom pre udržateľný vzťah k životnému prostrediu.

Fascinovaní možnosťami prichádzajúcimi s novými e-technológiami, avšak so záujmom využiť ich v prospech človeka a nie ako jeho záťaž. Na základe týchto pravidiel si združenie dalo za svoj cieľ pôsobiť v nasledujúcich oblastiach:

  1. Osvetová činnosť v zámere propagácie elektromobility vo všetkých svojich formách a čo možno najbližšie k prirodzenému rozvoju samotného človeka. Náplňou budú prezentácie a výstavy so zameraním sa na prepojenie bežného života a elektromobility.
  1. Športová činnosť – praktická prezentácia možností, efektu využívania podporných systémov a ich aplikácie. V rámci toho vznikajú v združení dva oddiely športovcov: cyklisti na klasických bicykloch a ebajkoví cyklisti. Spoločne nesú odkaz akceptácie tradičných cyklistov a popularity elektrocyklistiky ako nového druhu športu medzi rôzne kategórie bikerov. V rámci týchto podujatí sa pripravuje celoslovenská súťaž ebajk cup pod záštitou najväčšieho centra elektrobicyklov – ebajk.
  1. Komunitná činnosť – podpora projektov, ktoré priamo či nepriamo napomáhajú človeku a súvisia s využívaním takýchto technológii. Medzi hlavnými úlohami bude podpora vybudovania siete nabíjacích bodov pre elektrobicykle.

 

Zdroj