Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

E1 Camera má výmenné objektívy a veľkosť outdoorovej kamerky

E1 Camera má výmenné objektívy a veľkosť outdoorovej kamerky
Števo Porubský
E1 Camera má výmenné objektívy a veľkosť outdoorovej kamerky

E1 Camera

Mladý Číňan, ktorý zhodou okolností pôsobil aj pri tvorbe akčnej kamery GoPro, si povedal, že chce ponúknuť čosi viac. Vymyslel tak kamerku E1 Camera, ktorá využíva 16 Mpx Micro 4/3 CMOS snímač (ISO 100 – ISO 102 400) od Panasonicu s možnosťou natáčania Ultra HD videí, pričom je možné použiť akýkoľvek Micro 4/3 objektív od Panasonicu alebo Olympusu. E1 Camera vraj disponuje aj 3D filtrom pre čo najlepší obraz aj v slabom svetle.

E1 Camera

E1 Camera je tak prvou outdoorovou kamerkou na svete, ktorá toto dokáže. Pod outdoorovou kamerou si ale nepredstavte zariadenie, ktoré môžete hádzať či potápať. Ono to ide, ale len s ochranným puzdrom, ktoré však v ponuke začínajúcej spoločnosti Z Camera zatiaľ nenájdete. Kamera E1 Camera má rozmery 75,2 x 56,1 x 27,5 mm (telo), hmotnosť dosahuje 209 gramov.

Napriek tomu je E1 Camera veľmi malou a spratnou videokamerou s LCD displejom, ktorá je len o čosi väčšia ako napríklad konkurenčné kamery GoPro. Pritom ponúka Ultra HD videá pri 30 fps, Full HD pri 60 fps a HD videá až do 120 fps. Nechýbajú ani 8 alebo 16 Mpx fotografie pokojne aj v RAW formáte. Poteší prítomnosť Wi-Fi a Bluetooth BLE na prepojenie s Android alebo iOS smartfónom aj s možnosťou prebudenia kamery na diaľku.

E1 Camera

Cena novinky je stanovená na 699 dolárov (telo), ak sa ale poponáhľate, môžete ju mať so zľavou cez crowdfundingovú kampaň na KickStarteri. Konkurenciou pre vznikajúci produkt ale môže byť profi kamera Blackmagic Micro Studio Camera 4K, ktorá však stojí takmer dvojnásobok, cca 1 250 €.

E1 Camera

Zdroj a foto: KickStarter