Reklama

E-bike Greyp Zaney dokazuje, že sa partnerstvo s Porsche vyplatilo

Zdroj | Greyp
Michal Sobek
Zdroj | Greyp
Zdroj | Greyp

Chorvátsky špecialista na e-biky, výrobca Greyp, sa nedávno pripojil k skupine Porsche, kde je aj špecialista na e-bikové systémy Fazua. Preto sa netrpezlivo očakával prvý model po tomto partnerstve.

Greyp Zaney je ľahký trailový e-bike, ktorý obsahuje množstvo pôsobivých technológií. Zameriava sa na bezproblémovú a prirodzenú podporu pedálov, pričom si zachováva obratnosť, manévrovateľnosť a spoľahlivosť klasického bicykla.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vpredu má e-bike zdvih 150 mm, zatiaľ čo zadná časť poskytuje 145 mm. Okrem toho využíva odpružený systém Horst Link, ktorý poskytuje extra tuhosť, nižšiu hmotnosť a väčšiu odolnosť. Výsledkom je hmotnosť okolo 18 kilogramov.

Novinku od Greypu poháňa systém Fazua Ride 60, teda technologicky vyspelý systém s krútiacim momentom 60 Nm. Napriek tomu má tento pohon režim Boost, ktorý na 12 sekúnd poskytne extra výkon 550 W, potom sa vráti na 450 W.

Pozrite si

Vyrobí Tesla niekedy e-bike? Mohla by, bol by to instantný hit

Motor je ovládaný intuitívnym ovládačom Ring Control Hub Fazua, ktorý vám umožňuje prepínať jazdné režimy. K dispozícii je aj mobilná aplikácia, kde sa nachádzajú ďalšie možnosti ladenia, ako aj možnosť použiť smartfón ako informačný displej.

Základný model dostane prevodovku NX Eagle, zatiaľ čo najvyššia verzia je vybavená úplne novou prevodovkou s novým dizajnom reťaze a elektronickým radením. Spoločnosť Greyp ešte neoznámila ceny a dostupnosť nového modelu Zaney.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.