Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

E-bajk Brat nemá len úžasný retro dizajn

E-bajk Brat nemá len úžasný retro dizajn
Zdroj | Volcon
Richard Pliešovský
E-bajk Brat nemá len úžasný retro dizajn
Zdroj | Volcon
Zdroj | Volcon

Volcon, americká spoločnosť so sídlom v Texase predstavila svoj štvrtý e-bajk. Ide o plne elektrické dvojkolesové vozidlo schopné dobrodružnej jazdy v teréne, ale i v mestskom prostredí.

Novinka so sympatickým názvom Brat si zachováva retro estetiku s rámom v štýle motocyklov, prichádza však s lepšími pneumatikami s hladkým povrchom.

Volcon predstavil svoj prvý e-bajk Grunt v roku 2020, o rok neskôr prišiel na svet Runt. Začiatkom tohto roka prišiel elektrický UTV Stag. Ponuka sa teraz rozšírila o Brat, ktorý má priniesť potešenie aj mestským ľuďom, ktorí si z času na čas chcú vyraziť aj do „divočiny“.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Volcon

E-bajk poháňa 750 W motor so 750 Wh batériou, ktoré sa má postarať o dojazd do 112 km, v závislosti od jazdného režimu. Ten môže byť od ľahkého pedálového asistenta, až po najvýkonnejší off-road, ktorý vtiahne Brata aj jeho pasažiera do svižnej jazdy s rýchlosťou 45 km/h. Batériu nabijete za 6 až 7 hodín.

Na riadidlách je namontovaný displej, ukazuje stav batérie, rýchlosť, jazdný režim a podobne. Poteší uzamykateľný úložný priestor s USB nabíjačkou, je umne zabudovaný do hornej trubice. Predné a zadné LED svetlá osvetľujú cestu a udržiavajú viditeľnosť.

Bicykel má 20-palcové pneumatiky s hrúbkou 4 palce (10 cm). Tie sa môžu zdať hrubé, ale pri pohľade na predchádzajúce modely to nie je vôbec žiaden extrém. Sú navrhnuté tak, aby boli schopné jazdy v teréne a zároveň udržiavali nízky valivý odpor na mestských cestách.

Ak vás novinka zaujala, môžete si ju predobjednať. Cena začína na 2 799 dolároch. Prvé kusy by mali doraziť k zákazníkom v novembri 2022.

Zdroj