Dyson si patentoval robotický vysávač, ktorý dokáže zdolať aj schody

ZDROJ | Dyson

Britská spoločnosť Dyson zrejme pripravuje ďalšieho praktického pomocníka do domácnosti. Nový robot by mal byť schopný ísť aj po schodoch. Odhalili to nové patenty tejto spoločnosti.

Pozrite siDyson vybral najlepšie inžinierske projekty sveta za rok 2021

Zložitý systém chodu

Náčrt vyzerá veľmi zaujímavo. Pásové lezecké mechanizmy sú inštalované na dvoch stranách hlavného rámu. Na spodnej časti je inštalovaná doska s ozvučnicou.

Keď ide robot hore alebo dole, ozvučnica sa spustí na zem. Robot vylezie na spodnú dosku cez usmerňovač a potom sa ozvučnica otočí hore, aby zablokovala robota. Je to zložitý systém, ktorý by ale mal fungovať naozaj precízne. Vidno, že si na ňom inžinieri v Dysone dali záležať.

ZDROJ | Intellectual Property Office

Výrobca vysávačov Dyson údajne strávil 16 rokov vývojom robotického vysávača, ktorý dokáže čistiť a stúpať po schodoch súčasne. Podrobnosti boli odhalené v patentoch spoločnosti.

Zatiaľ je to len hudba budúcnosti

Budúcnosť toto riešenie určite má. Súčasné robotické vysávače je treba mať stále na očiach. Zvyknú sa totiž občas zaseknúť o nábytok alebo sa do niečoho zapliesť, čo je pohodené na zemi.

Toto riešenie by dokázalo poupratovať izbu, potom ísť schodmi o poschodie vyššie, kde by v upratovaní pokračovalo. Zjavne si ale na takéto komplexné upratovanie budeme musieť niekoľko rokov počkať. Vývoj ide neustále dopredu a aj spoločnosť Dyson potvrdzuje, že sa snaží na aktuálny segment hľadieť inak a vymýšľa neustále nové riešenia.

ZDROJ | Intellectual Property Office

Zatiaľ nevieme, či je tento projekt vo fáze plánovania alebo je odložený na neskôr. V prvom prípade by sme sa ho mohli v priebehu nasledujúcich mesiacov reálne dočkať.

Pozrite siDyson má nový batériový vysávač s laserom a detekciou nečistôt

ZdrojIntellectual Property Office

Komentáre k článku