Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dýchate čistý vzduch? Táto appka vám prezradí, kedy by ste radšej nemali vetrať

Dýchate čistý vzduch? Táto appka vám prezradí, kedy by ste radšej nemali vetrať
Zdroj | Kinga Cichewicz
Stanislav Vinc
Dýchate čistý vzduch? Táto appka vám prezradí, kedy by ste radšej nemali vetrať
Zdroj | Kinga Cichewicz
Zdroj | Kinga Cichewicz

Tohtoročný Svetový deň zdravia je zameraný nielen na naše osobné zdravie, ale aj zdravie našej planéty, ktoré je s nim nevyhnutne späté. Aj v tomto prípade do hry nastupujú moderné technológie a aplikácie, ktoré vám odhalia, aký kvalitný vzduch vo vašom meste či obci dýchate a kedy by ste radšej nemali ísť na prechádzku s deťmi či športovať na „čerstvý“ vzduch.

Zvykli sme si sledovať predpoveď počasia, no tá len zriedka obsahuje informácie o čistote ovzdušia aj napriek tomu, že ide o dôležité informácie pre náš každodenný život. Čistota ovzdušia sa aj vo vašom okolí mení z hodiny na hodinu, kvôli čomu nie je jedno, kedy si idete zabehať, alebo kedy idete na prechádzku s deťmi.

Aplikácia Plume Labs (Android/iOS) nemá ďaleko od bežnej aplikácie s predpoveďou počasia. Namiesto aktuálnej teploty v stupňoch Celzia však na obrazovke uvidíte grafické zobrazenie aktuálnej čistoty ovzdušia. V tejto problematike sa pritom vôbec nemusíte vyznať, stačí sa orientovať podľa farebného grafu alebo ikoniek pod ním, ktoré vám prezradia, ktoré aktivity sú v danom čase rizikové.

Horizontálnym posúvaním sa po grafe zistíte, aká kvalita ovzdušia bola vo vašom okolí v uplynulých hodinách a naopak, s akou kvalitou ovzdušia by ste mali počítať po zvyšok dňa, resp. v nasledujúcich dňoch. Vďaka tejto predpovedi si budete vedieť presne načasovať vaše outdoorové aktivity.

Aplikácia Plume Labs vás dokáže na rapídne zhoršenie kvality ovzdušia upozorniť aj prostredníctvom notifikácií, stačí ich pri prvom spustení povoliť. Ak budete chcieť sledovanie kvality ovzdušia vo vašom okolí posunúť na vyššiu úroveň, k aplikácii môžete pripojiť hardvérový gadget Flow 2, ktorý si môžete pripnúť napr. na bicykel či batoh, vďaka čomu budete presne vedieť, aký čistý vzduch dýchate pri vašom dochádzaní, prechádzkach či športovaní vonku.