Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ducati predstavuje tri nové skladacie e-bicykle pripravené aj do terénu

Ducati predstavuje tri nové skladacie e-bicykle pripravené aj do terénu
Zdroj | Ducati
Stanislav Vinc
Ducati predstavuje tri nové skladacie e-bicykle pripravené aj do terénu
Zdroj | Ducati
Zdroj | Ducati

Pod značkou Ducati si väčšina z nás predstaví skôr športové motorky, no spoločnosť v poslednej dobe v čoraz väčšej miere rozširuje svoje portfólio elektrických bicyklov. Tentokrát do ponuky pribúdajú tri elektrické „skladačky“.

Ducati dávkuje svoje nové produkty do portfólia elektrických bicyklov postupne v zaujímavých trojiciach. Po minuloročnom predstavení troch elektrických bicyklov do hôr i do mesta je tu ďalšia trojica z úplne iného súdka. Tentokrát ide o elektrické skladacie bicykle stvorené pre zaľudnené mestá.

Vlajkovou loďou novej trojice je Ducati SCR-E, ktorý vďaka použitiu širokých 20“ x 4“ kolies môže hrdo niesť nálepku série Scrambler. Hoci na to teda nevyzerá, zvládnuť by mal aj neľahkú jazdu nespevneným terénom, v čom mu pomôže aj odpruženie predného kolesa.

Zdroj | Ducati

Keďže ide o skladačku, model SCR-E sa bude perfektne hodiť pre tých, ktorí sa radi odreagujú v prírode, no vo svojom mestskom príbytku alebo v aute nemajú dosť miesta pre klasický trekingový či horský bicykel.

Zaujímavým prvkom tohto modelu je integrované zadné svetlo priamo do sedadlového stĺpika, ale aj príprava na náklad v zadnej časti. Do tejto miniatúrnej konštrukcie sa zmestila batéria s kapacitou 375 Wh, ktorá by mala vystačiť na zhruba 70 kilometrov jazdy.

Ak by ste to mysleli s nešetrnou jazdou naozaj vážne, siahnuť môžete po podobnom, no ešte o trochu extrémnejšom modeli Ducati SCR-E Sport. Na rozdiel od kolegu vyššie ponúka verzia Sport aj zadné odpruženie a vďaka batérii s kapacitou 470 Wh dojazd až 80 kilometrov. Terénne kolesá vymieňa za športové.

Zdroj | Ducati

Ako tomu napovedá už aj jeho názov, na čisto mestskú jazdu je určený model Ducati Urban-E. V trochu elegantnejšom dizajne ponúkne batériu s kapacitou 375 Wh a hoci je primárne určený do mesta, stále mu nechýba predné odpruženie, kotúčové brzdy a aspoň čiastočné krytie kolies blatníkmi.

Zdroj | Ducati

Presné parametre nových bicyklov, ako ani ich dátum vydania a oficiálne ceny zatiaľ nepoznáme. Ak však bude trojica nových skladačiek kráčať v šľapajách doterajších bicyklov značky Ducati, vyšplhať sa môžu opäť na niekoľko tisíc eur. Nechajme sa však prekvapiť.

Zdroj