Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dride Zero - žeby najlepšia palubná kamera do auta?

Dride Zero - žeby najlepšia palubná kamera do auta?
Zdroj | Dride
Števo Porubský
Dride Zero - žeby najlepšia palubná kamera do auta?
Zdroj | Dride
Zdroj | Dride

Na Kickstarteri dnes úspešne končí svoju snahu vyzbierať dostatok financií na začatie výroby unikátna kamera do auta za veľmi rozumnú cenu so šikovnými funkciami. Reč je o Dride Zero, prvej kamere od Dride Inc.

Zdroj | Dride

Záujemcovia o kameru na Kickstarteri viac ako 4-násobok požadovanej sumy na spustenie výroby. Tá je navyše už za rohom, výrobca totiž sľubuje dodanie kamery už v apríli tohto roku. Dride Inc. je totiž spoločnosť, ktorá vytvorila cloud riešenie práve pre kamery z automobilov Dride.io.

Droid Zero je pritom prvá palubná kamera, alebo ak chcete čierna skrinka, výrobcu, ktorý chcel takéto typy kamier poňať inak, ako je bežné. Namiesto ohyzdného tvaru, ktorý na čelnom okne doslova kričí a bliká ako vianočný stromček, kameru Dride Zero nalepíte na okno akoby bola jeho súčasťou od výroby.

Plochý a nenápadný tvar s má jediný kábel, ktorý slúži na napájanie. Z vnútornej strany je na tele kamery tlačidlo na rýchle zdieľanie udalosti, napríklad ako vo videu s padajúcim meteorom.

Kamera zaznamenáva obraz v rozlíšení 2 560 x 1 440 px pri 30 fps, čo je o čosi viac, ako Full HD rozlíšenie, resp. vo Full HD rozlíšení pri 60 fps. Optika pokrýva 170° uhol. V tele je zabudovaný aj GPS modul pre zapisovanie polohy do EXIF dát, ale aj pohybový senzor. Nechýba automatický štart či automatické natáčanie v prípade nehody.

Zdroj | Dride

Dáta sa ukladajú na microSDHD kartu (do 32 GB) s funkciou premazávania starého obsahu. Podľa veľkosti karty je tak závislá celková dĺžka možného nahrávania. Vo vnútri je aj 3,7V batéria pre prípad, že vozidlo nie je naštartované.

Takto by mal vyzerať obraz priamo z kamery:

Rozmery Dride Zero sú 135 x 40 x 15 mm, pričom časť s optikou je možné sklopiť podľa potreby pre konkrétny automobil. Výrobca tvrdí, že je aj pre kamióny. Prekvapením je však iba microUSB port. V dnešnej dobe to už mal byť USB-C port. K Dride Zero je možné dokúpiť si aj zadnú kameru, ktorá bude zaznamenávať situáciu za vozidlom.

Zdroj | Dride

Poteší možnosť spárovania kamery s mobilnou appkou, cez ktorú je možné kameru nastaviť. Zároveň v prípade stlačenia tlačidla zdieľania na kamere sa do smartfónu automaticky odošle krátke video z aktuálnej a nedávnej situácie pred autom. Video je následne možné zdieľať cez najrôznejšie komunikačné kanály. Video sa tiež automaticky uloží do Droid.io cloudu.

Zdroj | Dride

K smartfónu sa kamera pripája s najväčšou pravdepodobnosťou pomocou Wi-Fi siete. Výrobca štandard pripojenia nešpecifikoval. Keďže je Dride Zero od develeperskej spoločnosti, tá nezabudla vydať SDK pre Android aj iOS developerov. Tí vďaka tomu môžu vytvárať nové aplikácie, príp. Dride Zero zaradiť do väčšieho

Dride Zero je možné kúpiť cez Kickstarter aktuálne za 89 dolárov. Set so zadnou kamerou stojí 139 dolárov. Súčasťou každej objednávky je aj Droid PRO účet na cloude Dride.io. Koľko bude stáť kamera na bežnom trhu výrobca nešpecifikoval. Predobjednávatelia dostanú kamery počas apríla 2019.

Zdroj