Doprava na Domaši bude jednoduchšia, vďaka elektrickým skútrom a e-bikeom

ZDROJ | Antik

Ak sa posledné letné dni chystáte stráviť v oblasti vodnej nádrže Domaša, trápiť vás už úplne nemusí nedostatočná alebo úplne chýbajúca verejná dopravná infraštruktúra. Po novom si totiž na Domaši môžete počítať elektrický skúter alebo e-bike, ktoré nájdete rozmiestnené okolo celého jazera.

Do okolia jazera Domaša sa po mnohých rokoch vrátila verejná doprava, tentokrát elektrifikovaná. Okolité obce v spolupráci s podnikateľmi prepojili strediská pozdĺž priehrady pomocou zdieľaných elektrických skútrov a e-bikeov od spoločnosti Antik. Návštevníci budú mať k dispozícii spolu 24 vozidiel.

ZDROJ | Antik

Je skvelé, že oživeniu turistiky na Domaši vieme malým dielom pomôcť aj pomocou ekologickej zdieľanej dopravy. Veríme, že možnosť jednoducho si zapožičať elektrický skúter či e-bike podporí väčší pohyb dovolenkárov medzi jednotlivými strediskami a tým aj prosperitu miestnych podnikateľov. Bezhlučný pohon je zároveň skvelý pre objavovanie zaujímavostí okolia najväčšej vodnej plochy na severovýchode Slovenska,“ vysvetľuje Matúš Digo, manažér zdieľaných služieb Antik Telecom.

Pozrite siSmiešne lacné a štýlové – Ola predstavuje nové elektrické skútre S1 a S1 Pro

Do projektu sa zapojili Obce Bžany, Holčíkovce, Kvakovce, Malá Domaša, Nová Kelča, Slovenská Kajňa, Turany nad Ondavou, ktorí si spolu s prevádzkovateľmi turistickej infraštruktúry od zdieľaných vozidiel sľubujú oživenie obmedzeného alebo neexistujúceho verejného dopravného prepojenia jednotlivých rekreačných oblastí pri priehrade.

ZDROJ | Antik

Elektrický bicykel alebo skúter si je možné zapožičať v dvanástich staniciach a vrátiť do nabíjačky v inej lokalite bez dodatočných poplatkov a nutnosti vrátiť ho na rovnaké miesto. Pre zapožičanie jedného z 12 elektrických skútrov alebo 12 bicyklov si stačí stiahnuť aplikáciu Antik SmartWay, zaregistrovať sa, zaplatiť online depozit a na účet si doplniť minimálny kredit 1 euro.

Pred požičaním elektrického skútra je do aplikácie potrebné nahrať aj fotografiu občianskeho a vodičského preukazu. Minúta jazdy na elektrickom bicykli stoji 10 centov, na elektrickom skútri 15 centov. Zákazníci Antiku budú mať na tieto jazdy špeciálnu zľavu, pri bicykli je to 5 centov/minútu, pri e-skútri 10 centov/minútu.

Pozrite siV Bratislave je dostupných 500 nových e-kolobežiek od spoločnosti TIER

Nabíjacie stanice sú aktuálne vybudované v strediskách Dobrá, Eva, Krym, Maják, Nová Kelča, Penzión Goral a Tíšava. V priebehu dvoch týždňov budú v dobudované aj stanice v stredisku Valkov a v obciach Malá Domaša a Slovenská Kajňa. Všetky voľné vozidlá a nabíjacie stanice sú viditeľné na mape v aplikácii.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku