Reklama

Doprajte svojmu autu viac inteligencie systémom Xmarton

Juraj Recký

Česko-slovenská spoločnosť Xmarton dokáže jednouchou inštaláciou premeniť váš automobil na smartauto diaľkovo ovládané inteligentným telefónom.

Systémom Xmarton nainštalujete do takmer akéhokoľvek auta inteligentné funkcie známe z prémiových radov automobilov. Xmarton spojí automobil so smartfónom a pomôže ho ochrániť pred ukradnutím, či vykradnutím. V aplikácii viete skontrolovať kde sa auto nachádza, pokrytie je v 33 krajinách Európy, či je zabezpečené a tiež viete auto na diaľku ovládať. Medzi najzaujímavejšie funkcie patrí možnosť auto naštartovať cez aplikáciu. V rámci rodiny viete štartovanie na diaľku zdieľať, čo vás odbremení od neustáleho predávania si kľúčov.

Systém si rozumiem ako s Androidom, tak s iOS a umožňuje sledovanie automobilu v reálnom čase. Xmartonom získate prídavný imobilizér s automatickým povolením jazdy len pre vodičov s oprávnením. Toto zabezpečenie je pomocou Bluetooth. Na diaľku budete vedieť auto odstaviť v prípade odcudzenia. Spoločnosť sľubuje šifrovanie na vysokej úrovni a zároveň pripomína zabezpečenie priamo vaším smartfónom.

Samotná inštalácia trvá 4 až 6 hodín. Hardvér Xmartonu je absolútne skrytý. V prípade, že by vám chcel auto niekto odcudziť či doň neoprávnene vniknúť systém spustí tichý alarm, ktorý vás upozorní cez smartfón na podozrivú činnosť. V prípade odcudzenia vozidla a odpojenia batérie zlodejom vie aplikácia aj naďalej sledovať polohu automobilu, vďaka záložnému zdroju.

V aplikácii máte celý rad aktuálnych informácií o stave vášho vozidla. Najazdené kilometre, stav nádže, aplikácia vás vie tiež upozorniť na potrebu tankovať, tiež si viete skontrolovať stav batérie. V aplikácii si tiež viete podrobne viesť stav nákladov. V prípade, že nainštalujete Xmarton do firemného auta, viete nastaviť automatickú tvorbu knihy jázd. Vodič bude po nastúpení do automobilu identifikovaný po pripojení smartfónu cez Bluetooth.

Medzi ďalšie šikovné funkcie Xmartonu patrí automatické vypnutie systému STAR/STOP po rozjazde, ovládanie otvárania elektronického kufru, rovnako tak dverí, cez aplikáciu viete varovne rozblikať svetlá, otvárať a zatvárať okná, na určitý čas rozsvietiť svetlá. Aplikáciu viete ovládať hlasom, ak používate iOS.

Základný inštalačný jednorázový poplatok je 498€, ku ktorému musíte prirátať mesačný poplatok za prevádzku 9,90 €. Ak by ste sa rozhodli si Xmarton prenajať, mesačne vás bude systém stáť 36 €.

Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete www.xmarton.com 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.