Domáce osvetlenie s HomeKit aj bez prerábky elektrického vedenia?

ZDROJ | Leviton

Inteligentná domácnosť je systém, o ktorého nasadení uvažuje každý majiteľ novej nehnuteľnosti, resp. počas jej prestavby. Čo majú ale robiť tí, ktorí už svoje miesto pod slnkom majú a chcú si ho len zmodernizovať?

Pomôcť môžu riešenia od firmy Leviton. Začiatkom týždňa spoločnosť predstavila niekoľko nových zariadení pre inteligentnú domácnosť. Ide o súčasť série Decora; väčšina z nich je určená na pridanie osvetlenia kompatibilného s HomeKit do starších domácností a tam, kde nie je je natiahnuté elektrické vedenie, napríklad do pivnice, či na záhradu.

Decora Smart Wi-Fi Bridge je jednoducho inštalovateľný plug-in, ktorý je potrebný na aktiváciu inteligentných funkcií pre Decora Smart No-Neutral zariadenia, ako je pripojenie k My Leviton, Apple HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant. Jeho malé rozmery ho umožňujú zapojiť ho do akejkoľvek zásuvky bez toho, aby zaberal miesto na poličke alebo stole.ZDROJ | Leviton

Bez ohľadu na to, aký model si vyberiete, budete si musieť zadovážiť aj Smart Wi-Fi Bridge. Ten v súčasnosti podporuje 25 zariadení typu No-Neutral a ponúka pokrytie pre 760 štvorcových metrov. K hubu môžete pridať vypínač, alebo stmievač, s ktorými si dokážete pohodlne z iPhonu, ale aj Android zariadení, ovládať osvetlenie domácnosti.

Inteligentný stmievač Decora.ZDROJ | Leviton

Ak by ste chceli pridať vypínač, alebo stmievač do oblasti, kde nie je natiahnutý žiaden vypínač, využiť budete môcť Decora Wire-Free Anywhere. Tento batériový vypínač jednoducho prilepte na stenu a nemusíte sa trápiť s elektrickým vedením.

Pozrite siAko zdieľať prístup HomeKit na iPhone?

Ceny jednotlivých zariadení nie sú vysoké. Bridge sa dá kúpiť zhruba za 19,99 dolárov, vypínač za 44,99 dolárov a stmievač za 49,99 dolárov. Horšie je to s dostupnosťou. Oficiálne si tieto gadgety u nás (zatiaľ) nekúpite, dostupné sa však napríklad na Amazone.

ZdrojLeviton