Dolby Labs sa najnovšie venuje reproduktorom pre notebooky

ZDROJ | Dolby

Dolby Labs, svetoznáma firma, ktorá prišla s audio pojmami ako Dolby Atmos alebo Dolby Vision, najnovšie oznámila, že prešla na menšie zariadenia a to reproduktory v notebookoch.

ZDROJ | Photo by Lauren Goode /The Verge

Firma Dolby Labs začala spolupracovať priamo s firmami, ktoré vyrábajú počítače, ako napríklad čínsky výrobca Huawei, ktorých nový notebook Huawei MateBook X je označený ako najlepšie znejúci notebooku na trhu. Práve tento Huawei už disponuje reproduktormi, ktoré boli navrhnuté Dolby Labs.

Napriek tomu, že technológia od Dolby Labs sa z času na čas objavila v notebookoch a v počítačoch, nový prístup spočíva v plnohodnotnej spolupráci, ktorá prebieha od začiatku výrobného procesu a tým pádom sú aj samotné reproduktory navrhnuté od začiatku.

ZDROJ | Photo by Lauren Goode /The Verge

Pozrite siOppo Ultra HD Blu-ray prehrávače dokážu pracovať už aj s Dolby Vision

Dolby Labs sa vraj na začiatku procesu pozrelo na reproduktory viacerých notebookov a zistili, že v mnohých je zvuk zle vybalansovaný. Tiež zistili, že pravý a ľavý reproduktor býva vyrobený dvomi rôznymi výrobcami alebo, že jeden reproduktor dosahuje menej decibelov než druhý.

Každopádne sme zvedaví, ako bude spolupráca Dolby Labs a počítačových firiem prebiehať a či sa jedného dňa dočkáme prvotriedneho zvuku aj v prenosných počítačoch.

ZdrojVerge

Komentáre k článku