Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dodávky Tesla Model Y sa odsúvajú o niekoľko mesiacov. Aký je dôvod?

Dodávky Tesla Model Y sa odsúvajú o niekoľko mesiacov. Aký je dôvod?
Zdroj | Tesla
Tomáš Šmidák
Dodávky Tesla Model Y sa odsúvajú o niekoľko mesiacov. Aký je dôvod?
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Nemeckí vodiči si na svoju Teslu Model Y Performance budú musieť nejakú chvíľu počkať. Doručenie ich vozidiel bolo totiž kvôli bezpečnostnej chybe odložené či dokonca zrušené.

Tesla je jedna z mála automobiliek, ktorú čipová ani materiálová kríza takmer vôbec neovplyvnila. Vďaka tomu, že si veľkú časť dielov vyrába sama, bola schopná sa rýchlo prispôsobiť a nájsť si v prípade núdze iných dodávateľov. Výpadky dodávok sa však dostavili aj tak. Dôvodom má byť bezpečnostná chyba v modeloch Tesla Model Y Performance.

Zdroj | Tesla

Prvé informácie o zrušení dodávok obdržali nemeckí zákazníci v sobotu 25. júna 2022. V oznámení sa písalo, že doručenie ich vozidla bude oneskorené z dôvodu bezpečnostnej chyby, ktorú nie je možné odstrániť softvérovou aktualizáciou. Ďalšie informácie hovorili, že porucha je v samotnej pohonnej jednotke.

Zdroj | Tesla
Pozrite si

Požiar elektromobilu Tesla Model S zastavil až „bazén“

Niekoľko zákazníkov zdieľalo stav svojej objednávky aj na Twitteri. Paradoxne sa odklad doručenia týka len verzie Performance, zatiaľ čo pri verzií Long Range ostáva všetko po starom. Väčšina dodávok bola presunutá na stred júla 2022. Niektorým zákazníkom však bolo doručenie posunuté z augusta až na november tohto roka.

Modely Tesla Model Y Long Range vyrába pre nemecký trh Tesla Giga Shanghai. Tento mesiac však začala svoju prevádzku aj nová továreň Giga Berlin, ktorá by mala vyrábať 1 000 kusov Tesla Model Y týždenne. Výroba už je aktuálne v plnom prúde aj napriek začiatočnému nedostatku zamestnancov. Ten mal byť spôsobený nízkym platobným ohodnotením.

 

Zdroj