Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Do vozidiel BMW prichádzajú videohry pre celú posádku

Do vozidiel BMW prichádzajú videohry pre celú posádku
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW
Stanislav Vinc
Do vozidiel BMW prichádzajú videohry pre celú posádku
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Po vzore americkej automobilky Tesla prináša zábavný softvér do svojich vozidiel už aj BMW. Stane sa tak v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou N-Dream, ktorá stojí za platformou AirConsole.

Myšlienkou tejto platformy je poskytnúť ľuďom čo najjednoduchší prístup k zábavným videohrám s využitím cloudových služieb a smartfónov, ktoré v rámci AirConsole plnia úlohu herných ovládačov. Na jednej obrazovke si tak jednoduché hry môže zahrať aj viacero hráčov, v tomto prípade cestujúcich.

AirConsole dorazí do vozidiel BMW už budúci rok, pričom podľa oficiálnej správy pôjde o modely vybavené zakriveným infotainment systémom BMW Curved Display.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | BMW

„S AirConsole využijeme inovatívne technológie prepojené so širokým výberom zábavných hier a hier pre viacerých hráčov. Táto novinka premení čakanie vo vozidle, napríklad pri nabíjaní, na príjemnú chvíľu,“ uviedol Stephan Darch, senior viceprezident skupiny BMW Group pre služby konektivity.

Platforma AirConsole nie je úplnou novinkou a taktiež nie je exkluzívna iba pre vozidlá BMW, práve naopak. Spustená bola ešte v roku 2015 a dnes už ponúka viac ako 180 hier, ktoré si je možné zahrať v internetovom prehliadači, ako aj na televízoroch a multimediálnych zariadeniach s operačnými systémami Android TV, Google TV a Amazon Fire TV.

Služba je s obmedzeniami dostupná bezplatne, plný prístup je následne dostupný za mesačný poplatok 4,99 dolára, resp. 1,49 dolára v prípade, že si za 18 dolárov bez centu službu predplatíte na rok dopredu.

Zdroj