Do roku 2024 sa možno dočkáme filmového štúdia vo vesmíre

ZDROJ | Techcrunch

Spoločnosť Space Entertainment Enterprise plánuje postaviť filmové štúdio. Na tom by nebolo nič zvláštne pokiaľ by nešlo o vesmírne filmové štúdio.

Spoločnosť spolufinancuje chystaný film, ktorý sa má natáčať vo vesmíre a v ktorom si má zahrať Tom Cruise. Do vesmíru by mal byť vyslaný tzv. broadcast modul SEE-1, ktorý bude súčasťou komerčnej stanice Axiom, ktorá bude pripevnená k medzinárodnej vesmírnej stanici ISS.

Vytvorenie miesta pre zábavu novej generácie otvára nové možnosti na tvorbu nového neuveriteľného obsahu a premenu snov na realitu„, vyjadril sa Richard Johnson, výkonný riaditeľ spoločnosti Space Entertainment Enterprise.

Štart raketoplánu Space Shuttle.ZDROJ | The Space Quiz

Pozrite si10 najčítanejších článkov o vesmíre v roku 2021 na TECHBOX.sk

Okrem filmov, by sa vo vesmírnom štúdiu mali natáčať hudobné klipy, televízne relácie či dokonca športové udalosti. Stanica by mala byť vynesená do vesmíru v roku 2024.

Okrem americkej produkcie sa chystá aj ďalší film natočený vo vesmíre. Toma Cruisa vo vesmíre predbehli v októbri 2021 ruskí herci, ktorí tam natáčali film. Režisér Klim Šipenko a herečka Julia Peresiľdová odleteli v minulom roku z kozmodrómu Bajkonur na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Film dostal názov Výzva a bude sledovať lekárku, ktorá sa musí vybrať na obežnú dráhu, aby zachránila kozmonauta.

Otázne je, koľko to celé bude stáť. Filmové produkcie sú drahé samé o sebe. Zároveň pomocou filmových trikov si vieme užiť sci-fi filmy a vesmírne scény aj bez vesmírnych štúdií. Preto bude otázkou, či sa takéto natáčanie vôbec oplatí a nebude skôr iba pre efekt, aby filmové štúdiá mohli propagovať svoj „prvý film natočený vo vesmíre“.

ZdrojMashable