Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Do našich končín prichádza nová značka smartfónov. Prevráti trh hore nohami?

Do našich končín prichádza nová značka smartfónov. Prevráti trh hore nohami?
Zdroj | NoypiGeeks
Tomáš Šmidák
Do našich končín prichádza nová značka smartfónov. Prevráti trh hore nohami?
Zdroj | NoypiGeeks
Zdroj | NoypiGeeks

Na slovenský a český trh prichádza značka TECNO. Tá by chcela priniesť smartfónmi s dobrým pomerom cena výkon, ale aj výkonné modely s množstvom funkcií.

Spoločnosť TECNO nie je vo svete žiadnym nováčikom. Od jej založenia v roku 2006 sa jej podarilo preraziť do 70 krajín sveta a v roku 2008 sa stala najpredávanejšou značkou smartfónov v Afrike. Jej zakladateľom je George Zhu, ktorý pracoval spoločnostiach ako Google, Cisco či ZTE. Ich cieľom je sprístupniť najmodernejšie technológie, čo najväčšej skupine užívateľov. Doteraz pôsobila len na dvoch európskych trhoch a to v Turecku a na Ukrajine. V týchto dňoch ale oficiálne vstupuje aj na náš a susedný český trh.

Zdroj | afe

Značka má celkovo štyri modelové rady: Phantom, Camon, Spart a Pova. Každý z nich je určený pre inú skupinu používateľov a líšia sa výkonom zariadení, funkciami a hlavne cenou. Do našich obchodov sa dostane päť modelov, ktoré reprezentujú radu Spark a Camon. Spark sú smartfóny strednej a nižšej triedy, ktoré sa snažia priniesť veľa muziky za málo peňazí.

Zdroj | TECNO

Ich hlavnými kvalitami by mali byť kvalitné displeje a pokročilé fotoaparáty. Rada Camon, je určená pre tých, ktorí chcú od svojich zariadení trošku viac. Okrem vyššieho výkonu, ponúkajú tieto modely displeje s vyššou obnovovaciou frekvenciou, rýchlejšie nabíjanie či väčšie množstvo funkcií. Poďme si ich teda rozobrať trošku podrobnejšie.

Pozrite si

108 Mpx foťák nie je jedinou vychytávkou v Realme Pro 8

Spark 8

Cena – 122 €

Začneme „vstupnou bránou“ do sveta TECNO, modelom Spark 8. Jeho prednú stranu pokrýva 6,52″ IPS displej s rozlíšením 1600 x 720. Vrchnú časť potom zdobí 8 Mpx predný fotoaparát.

Zdroj | TECNO

Na zadnej strane nájdete dva fotoaparáty. Hlavný snímač s rozlíšením 16 Mpx a 2 Mpx snímač pre AI efekty. Vnútri nájdeme procesor Mediatek Helio P22, a batériu s kapacitou 5 000 mAh. Spark 8 beží na OS Android 11 s nadstavbou HiOS. Kúpiť si ho môžete vo verzií so 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Zdroj | TECNO

 

Spark 8 T

Cena – 143 €

Označenie T, podobne ako pri modeloch OnePlus, označuje vylepšenú verziu základného modelu. V tomto prípade ide o silnejší procesor Mediatek Helio G35, ktorý by mal zvládať aj hranie novších či starších hier. Displej má uhlpriečku 6,6″ a rozlíšenie Full HD+. Vylepšenie dostal aj hlavný snímač, ktorého rozlíšenie stúplo zo 16 na 50 Mpx.

Zdroj | TECNO

Spark 8 Pro

Cena – 163 €

Najvybavenejší model z rady Spark, ktorý sa u nás bude predávať. Prichádza s väčším displejom s uhlopriečkou 6,8″ a na rozdiel od slabšie vybavených modelov, nájdete na jeho zadnej strane modul fotoaparátu s tromi objektívmi. Hlavný 48 Mpx fotoaparát tak doplní 2 Mpx snímač pre AI efekty a ďalší 2 Mpx portrétny snímač. Spark 8 Pro tiež prichádza s Mediatek Helio G85, rýchlym 33 W nabíjaním a väčšou 128 GB pamäťou.

Zdroj | TECNO

 

Pozrite si

POCO F4 GT – vlajkový herný smartfón nielen pre mobilných hráčov

Camon 18

Cena – 184 €

Dostávame sa k drahším a výkonnejším modelom radu Camon. Dostupnejší z nich, Camon 18 prichádza so silnejším procesorom Mediatek Helio G88 a väčšou 6 GB pamäťou RAM. Predný fotoaparát si tiež polepšil a dostal dvojnásobné rozlíšenie 16 Mpx. Pribudla tiež podpora NFC a rýchlejší 90 Hz displej, ktorý má totožnú veľkosť ako v prípade Spark 8 Pro. Zdieľa s ním aj veľkosť vnútornej pamäte, zadné fotoaparáty a kapacitu batérie, ktorá je 5 000 mAh a vie sa nabíjať rýchlosťou 18 W.

Zdroj | TECNO

Camon 18 Premier

Cena – 367 €

Camon 18 Premier uzatvára portfólio značky, ako najdrahší a najvybavenejší model. Medzi jeho prednosti patrí 6.7″ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Oproti ostatným modelom ponúkne najvýkonnejší procesor Helio G96, ktorý by mal bezproblémovo zvládať každodenné aj zložitejšie úkony. K tomu dopomôže aj 8 GB kapacita pamäte RAM.

Zdroj | TECNO

Vylepšenie sa dotklo aj fotoaparátov. Tie sú tri: 64 Mpx hlavný snímač, 12 Mpx ultra širokouhlý a 8 Mpx teleobjektív s 5 násobným optickým priblížením. Ultra širokouhlý snímač prichádza aj s optickou stabilizáciou, pre hladké a ostré videá aj fotografie. Smartfón podporuje aj rýchle párovanie cez NFC. Mierne zamrzí zníženie kapacity batérie oproti ostatným modelom.

Zdroj | TECNO

Tá je v tomto prípade 4 750 mAh. Podobne ako Spark 8 pro však podporuje 33 W rýchlo nabíjanie. K dispozícií bude s 256 GB úložiskom.

Na prelome roka 2022/2023 plánuje značka predstaviť aj ďalšie produkty ako napr. smart hodinky či iné príslušenstvo. Vyššie spomínané smartfóny sú už aktuálne dostupné u vybraných predajcov a operátori by ich mali začať ponúkať v druhej polovici tohto roku.