Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Do kín prichádza nový Ant-Man. Predstaví záporáka pre budúcich Avengerov

Do kín prichádza nový Ant-Man. Predstaví záporáka pre budúcich Avengerov
Zdroj | Marvel Studios
Michal Sobek
Do kín prichádza nový Ant-Man. Predstaví záporáka pre budúcich Avengerov
Zdroj | Marvel Studios
Zdroj | Marvel Studios

Scott Lang, alebo ho skôr poznáme ako Ant-Mana, sa vracia už vo svojom treťom sólovom pokračovaní na plátna kín. Je nutné povedať, že bude čeliť svojmu doteraz najsilnejšiemu súperovi, ktorý sa neskôr postaví aj celému zoskupeniu Avengerov.

Scott Lang sa konečne stal populárnym Avengerom a ľudia ho už spoznávajú aj na ulici. Je to aj tým, že v deji filmu Avengers: Endgame pomohol zachrániť Zem pre Thanosom. Všetko sa však zvrtne, keď jeho dcéra Cassie vytvorí zariadenie, ktoré pošle signál do Kvantovej ríše, pričom práve to ich tam vtiahne.

Obsah pokračuje pod reklamou

Bližšie tak spoznáme Kvantovú ríšu, o ktorej toho zatiaľ veľa nevieme. Tam spoznávame postavu Kanga dobyvateľa, ktorý bude kraľovať mestu Chronopolis. Áno, s touto postavou sme sa už stretli v seriáli Loki, tam bol však iný Kangov variant z multivesmíru.

Aj on varoval Lokiho a jeho verziu Silviu, že ak si myslia, že on je zlý, tak nech sa tešia na moment, keď spoznajú jeho varianty. A tieto slová sa v pokračovaní Ant-Mana do bodky naplnia. Najbližší Avengers film naplánovaný na 2. mája 2025 nesie práve podtitul The Kang Dynasty. Nevieme, či to bude práve Kang z tohto filmu alebo nejaký jeho variant, každopádne ide o súpera hodného Avengerov, takže Ant-Man bude mať čo robiť.

Postavu Kanga dobyvateľa tiež poznajú znalci komiksov. Ide o veľmi mocnú bytosť schopnú cestovať časom a meniť reality. Zdá sa však, že ho v Kvantovej ríši niekto uväznil, preto bude potrebovať pomoc od Ant-Mana. Výmenou za to mu ponúkne stratený čas so svojou dcérou Cassie, keď bol práve on po dobu piatich rokov uväznený v Kvantovej ríši.

Zdroj | Marvel Studios

Vrátia sa staré známe tváre ako Wasp (Hope Van Dyne), Hank Pym, Janet Van Dyne, Louis, Kurt a policajt Jimmy Woo. Z prvej časti Ant-Mana sa vráti aj záporák Darren Cross, z ktorého sa stane M.O.D.O.K., známy tiež z komiksov. Okrem toho tu nájdeme aj novinku v podobe herca Billa Muraya, ktorý si zahrá postavu Lorda Krylara.

Film má 125 minút a v našich kinách si ho budete môcť vychutnať v 2D aj 3D verzii. K dispozícii bude taktiež na výber medzi slovenským dabingom a slovenskými titulkami. Kedy príde nový Ant-Man aj na Disney+? To je zatiaľ veľmi nejasná otázka. Najnovší Black Panther tam prišiel až 82 dní po premiére v kinách, Thor 64 dní a Doktor Strange 47 dní. Uvidíme, ako sa Disney rozhodne tentokrát.