DJI Air 2S – nová vlajková loď so schopnosťou natáčať 5,4K video

ZDROJ | DJI

DJI Air 2S je pokračovateľ úspešného modelu DJI Mavic Air 2, ktorý prináša lepšie funkcie za rovnakú cenu.

Dron ponúka 20 Mpx 1″ CMOS senzor, ktorý dokáže natáčať 5,4K video pri 24/25 alebo 30 fps. Senzor tiež zvládne natáčať v 4K Ultra HD pri 60 fps. Nechýba funkcia HDR, ktorá sa postará o to, že dron dokáže kvalitne natáčať aj v noci.

Pozrite siČínska spoločnosť DJI dostala v USA zákaz kupovať komponenty na ich drony

Samozrejmosťou je tiež možnosť zoomu pri natáčaní. Pri 5,4K je priblíženie 4-násobné, pri Full HD natáčaní je to 8-násobné priblíženie.

Oproti predchodcovi je dron o 25 gramov ťažší a pri rovnakej 3 500 mAh batérii to predstavuje pokles výdrže na jedno nabitie z 33 minút na 31 minút.

Vylepšením prešli aj ďalšie senzory, ktoré dostali funkciu tzv. binokulárneho priblíženia, ktorá by mala zabezpečiť lepšie vyhýbanie sa prekážkam pri vyšších rýchlostiach.

Dosah ovládania je slušných 12 kilometrov. Nechýbajú rôzne funkcie efektov a filmových záberov. Novinkou je tzv. MasterShot, ktorý kombinuje rôzne preprogramované trikové zábery.

ZDROJ | DJI

Pozrite siDJI FPV má spájať to najlepšie zo sveta filmových a športových dronov

Keďže dronov neustále pribúda, DJI zabudovalo funkciu Automatic Dependent Surveillance-Broadcast (ADS-B), ktorá sleduje okolité lietadlá a vrtuľníky, ktoré sa vám automaticky objavia na mape v aplikácii, ktorá vás zároveň upozorní zvukom a vizuálne, aby sa nestalo, že dron vojde do cesty inému lietajúcemu prostriedku.

Cena DJI Air 2S začína na 999 €, v rámci ktorej dostanete dron, batériu, nabíjačku, ovládanie  a 3 páry vrtúľ. Za cenu 1 299 € dostanete navyše tri batérie, tašku na prenášanie a ND filtre.

ZdrojDJI

Komentáre k článku