Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dissembler - potrápte si hlavu pestrofarebnými štvorčekmi

Dissembler - potrápte si hlavu pestrofarebnými štvorčekmi
Zdroj | Ian MacLarty
Stanislav Vinc
Dissembler - potrápte si hlavu pestrofarebnými štvorčekmi
Zdroj | Ian MacLarty
Zdroj | Ian MacLarty

Puzzle hier je na telefónoch ako húb po daždi, no len málo z nich trafí klinec po hlavičke tak dobre, ako hra Dissembler, ktorá si vás získa intuitívnou hernou mechanikou a dobrým zvukovým spracovaním.

Hra Dissembler je založená na vymieňaní farebných štvorcov, ktoré musíte postupne odstrániť z hracej plochy. Ak spojíte aspoň tri štvorce rovnakej farby, tie z plochy zmiznú. Znie to jednoducho, no ak urobíte nejaký zlý krok, na ploche vám zostanú farebné štvorce, ktoré už nemáte s čím spárovať.

 

Hra vás nikde nenáhli, na každú úroveň máte neobmedzený počet času a neobmedzený počet pokusov. Ak sa pomýlite, svoj krok môžete vrátiť späť a hra vás za to nijak nepenalizuje. V základnom režime je 120 takýchto úrovní, pričom k základným štvorcom sa neskôr pridajú štvorce so vzormi a viacúrovňové štvorce.

Pozrite si

Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete

Nejde ale o žiadnu výraznú odchýlku od základného konceptu a na tieto nové prvky si rýchlo zvyknete, čo ale neznamená, že by boli príliš jednoduché.

Okrem týchto základných úrovní máte k dispozícii aj takzvané Daily úrovne, ktoré sa každý deň obmieňajú. Každý deň sa v hre objaví šesť levelov, pričom ich náročnosť sa od prvého levelu k poslednému stupňuje.

Posledný režim Infinity je založený na viacvrstvových štvorcoch, ktoré z hracej plochy nemiznú, ale neustále sa dopĺňajú. Hra v tomto režime končí, keď vám na ploche neostanú možné kroky, ktorými by ste spojili farebné štvorce. Vašim cieľom je samozrejme nahrať čo najvyššie skóre.

Vydarené grafické spracovanie hry dotvára príjemná hudba ale najmä zvukové prvky. Tvorcovia sa so zvukom skutočne pohrali, vďaka čomu máte pocit, že štvorce skutočne vlastnoručne otáčate. Čerešničkou na torte je fakt, že Dissembler neobsahuje žiadne reklamy a žiadne dodatočné nákupy v aplikácii. V nastaveniach si dokonca môžete bezplatne odomknúť všetky úrovne.

Stiahnuť aplikáciu