Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Deti môžete zabaviť aj bez YouTube, stačia "rozhlasové" rozprávky

Deti môžete zabaviť aj bez YouTube, stačia "rozhlasové" rozprávky
Zdroj | Orange
Števo Porubský
Deti môžete zabaviť aj bez YouTube, stačia "rozhlasové" rozprávky
Zdroj | Orange
Zdroj | Orange

Dnešné deti akosi bez rozprávok a detských YouTube kanálov nevedia žiť. Je to síce to najjednoduchšie čo človek môže v sekunde zapnúť, no ak máte minútku, zapnite im radšej namiesto toho čítanú rozprávku. Okrem toho, že nebudú musieť pozerať neustále na displej či už smartfónu, tabletu, alebo televízoru, budú si precvičovať aj svoju fantáziu.

Neprehliadnite našu špeciálnu rubriku SHUTDOWN, v ktorej nájdete desiatky tipov z najrôznejších oblastí tech sveta.

Čo budete potrebovať? Stačí smartfón, notebook či tablet a úplne ideálne externý reproduktor. Prečo? Už len pre to, aby dieťa nepočúvalo hlasy zo zariadení, ktoré už veľmi dobre pozná a lákalo by ho to šťukať a klikať na niečo ďalšie. Takto dáte dieťaťu reproduktor a pustíte iba zvuk.

Zdroj | Kelly Sikkema

Rozprávky RTVS

V archíve RTVS nájdete desiatky originálnych slovenských rozprávok, ktoré rozhlas vysielal hlavne v rádiách Regina Západ či Devín. Nevýhodou je, že RTVS nemá žiadnu aplikáciu, cez ktorú by bolo možné rozprávky púšťať, takže budete potrebovať otvorený prehliadač.

Veľkým plusom je však možnosť si zvukové stopy stiahnuť ako MP3 súbor a tak rozprávky prehrávať z akéhokoľvek prehrávača. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz Stiahnuť audio súbor a vybrať možnosť  Stiahnuť súbor z odkazu.

Rozprávky SME

Legendárny Robert Roth so svojim dokonalým hlasom načítal pre SME 21 klasických slovenských rozprávok zo zbierky Zlatého fondu. Aj v tomto prípade na instantné počúvanie potrebujete internetový prehliadač, no ak sa rozprávam chvíľu povenujete, môžete si ich taktiež stiahnuť ako MP3 súbory do akéhokoľvek audio prehrávača.

Stačí kliknúť na malú ikonku v podcastovom prehrávači vpravo hore a súbor stiahnuť. Inou výhodou je ale možnosť si stiahnuť appku pre podcasty a nájsť si rozprávky v nej. Podcasty je možné počúvať ale napríklad aj cez Spotify. Stačí vyhľadať „Rozprávky SME“.

Kde bolo tam bolo

Do tretice sme vybrali aj slovenský YouTube kanál plný ďalších slovenských, väčšinou moderných rozprávok. 54 rozprávok s priemernou dĺžkou vyše 30 minút stojí za to. Nevýhodou je fakt, že sú na YouTube, odkiaľ ich len tak nestiahnete. Riešením je YouTube Music Premium, službu spoplatnenú až po prvom mesiaci sumou 5,99 € mesačne. Ak máte v rodine viacero Google účtov, môžete mať Music Premium zadarmo o čosi dlhšie. Navyše získate aj prehrávanie bez reklám a možnosť si súbory i stiahnuť.