Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém

Denon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém
Zdroj | Denon
Richard Pliešovský
Denon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Denon nahradil starú sériu 700 novou, kde sa ocitol nový streamer, CD prehrávač, zosilňovač a sieťový systém. K mikrosystému D-M41DAB pribudol nový, lacnejší model DT1 a po dlhej dobe dva gramofóny.

Streamer DNP-800NE je založený na HEOS Denon s podporou viacerých izieb a ponúka používateľom platformu, ktorá im umožní počúvať hudbu cez lokálne, alebo sieťové streamovanie hudby.

Zdroj | Denon

DNP-800NE bude podporovať AirPlay 2, ktorá bude k dispozícii od augusta (keď ho uvoľní Apple). Bluetooth zase umožní offline streaming z vlastnej hudobnej knižnice. DNP-800NE má variabilný výstup (okrem bežných vstupov) a ovládať sa dá cez aplikáciu Denon HEOS. Cena streamera je stanovená na 449 libier, predaj sa začne v septembri tohto roku.

HEOS je bezdrôtový hudobný systém, ktorý umožňuje prehrávať hudbu z ktoréhokoľvek miesta v domácnosti. Všetko čo človek potrebuje je podpora systému HEOS a aplikácia od Denonu.

DCD 800NE je nielen prehrávač z CD diskov, ale aj DAC digitálnych súborov. Má optické, koaxiálne a USB vstupy pre pripojenie ďalších digitálnych zdrojov. Zvládne prehrávanie PCM súborov až do 32 bit / 192 kHz a DSD 5,6 HMz. Predávať sa začne v auguste za 349 libier.

Šesťkanálový zosilňovač PMA 800NE je v triede D a má výkon 85 wattov na každý kanál. Pripája sa k nemu cez digitálne porty s tromi optickými vstupmi a jedným koaxiálnym vstupom. Nechýbajú štyri klasické analógové RCA vstupy a Phono vstup (MM / MC) pre gramofón. Predávať sa začne v auguste za 449 libier.

Zdroj | Denon

Sieťový hudobný systém CEOL N10 je od roku 2010 už štvrtá generácia, čo svedčí o obľúbenosti tohoto moderného spôsobu prehrávania hudby. Tak ako streamer DNP-800NE, aj tento systém je postavený na platforme HEOS. Okrem ponuky vysokorýchlostných sietí streamingu má aj Bluetooth, internetové rádio a Spotify Connect. Milovníkov klasiky isto poteší nielen CD prehrávač, ale aj AM / FM rádio. AirPlay 2 pribudne v auguste.

Zdroj | Denon

Okrem AirPlay 2 (od augusta 2018) má CEOL N10 podporu Amazon Alexa, takže sa dá ovládať hlasom. Sieťový systém má vylepšený OLED displej, ktorý je aj odolnejší voči poškriabaniu. Cena je stanovená na 449 libier, alebo 549, kde k zariadeniu dostane zákazník aj pár reproduktorov. Okrem bielej farby bude aj v elegantnej sivej.

Zdroj | Denon

Ďalšou z noviniek je mikrosystém DT-1. Má vstavaný CD prehrávač, AM / FM rádiotuner, Bluetooth, optické ale aj analógové RCA vstupy. Predávať sa začne v októbri za prijateľných 269 libier v čiernom, alebo sivom prevedení.

Zdroj | Denon

Poslednou novinkou je dvojica gramofónov – DP-400 a DP-450USB. Zaujímavé je, že sú to prvé gramofóny od Denonu za posledných desať rokov. Rozdiel medzi nimi je len v tom, že ten druhý (DP-450USB) vie prekonvertovať platňu do digitálu. Dizajn majú identický – ramienko v tvare S, MM prenoska, unikátna prachová krytka a automatické vypínanie. Gramovóny sa začnú predávať v septembri za 449, resp. 529 libier.

Čo poviete na nové produkty od Denonu? Ja by som problém rozhodnúť sa medzi streamerom DNP-800NE alebo CEOL N10. Aj keď je pravda, že celú zbierku CD som nedávno predal.

Zdroj