Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon má 110. výročie, uvádza prevratný AVC-A110

Denon má 110. výročie, uvádza prevratný AVC-A110
Zdroj | HiFi-Journal
Juraj Procházka
Denon má 110. výročie, uvádza prevratný AVC-A110
Zdroj | HiFi-Journal
Zdroj | HiFi-Journal

Stodesať rokov na čele vývoja audio technológií robí z japonskej značky Denon výnimočnú a zároveň jednu z najdlhšie pôsobiacich spoločností v branži. Firma sa túto udalosť rozhodla osláviť uvedením štvorice produktov limitovanej edície Anniversary Series.

Od 1. októbra Denon uvádza v tejto limitovanej sérii nový AV zosilňovač AVC-A110, integrovaný zosilňovač PM-A110, SACD prehrávač DCD-A110 a  MC prenosku DL-A110. Všetky produkty sú vyrábené v továrni Denonu „Shirakawa Audio Works“ v japonskej Shirakawe.

Z novej edície zrejme najviac zaujme svojou nadčasovosťou, či skôr „odolnosťou voči budúcnosti“ AV zosilňovač AVC-A110. Prezradíme vám prečo.

Pozrite si

Denon Home 350 – pre streaming to najlepšie

Strieborno-grafitový AVC-A110 je 13.2-kanálový AV zosilňovač s 3D zvukom, zabudovanou bezdrôtovou multiroom technológiou HEOS a hlasovým oládaním. To sú síce špičkové, ale v dnešnej dobe nie výnimočné vlastnosti. Novinka však podporuje video s rozlíšením až 8K, exkluzivitu série A110 Denon potvrdzuje certifikátom pravosti a, tak ako ostatné komponenty edície 110. výročia, má 5-ročnú záruku.

Zdroj | Denon

Osvedčený dizajn s veľkým centrálnym displejom, ovládacími prvkami predného panelu ukrytými pod sklopnými dvierkami a dvoma masívnymi gombíkmi po stranách (hlasitosť a voľba zdroja) je dobre známy už z predchádzajúcich modelov AV prijímačov Denon.

Nový AVC-A110 sa však odlišuje nielen vygravírovaným logom 110 Anniversary, ale je vyrobený pre náročných fanúšikov značky s oceľovými liatymi nožičkami, medenou doskou transformátora a novým zadným panelom a terminálmi reproduktorov.

Zdroj | Denon

Audiosekcia je vybavená monoblokovými zosilňovačmi (oddelený ľavý a pravý kanál) s výkonom 210 W na kanál do 6 ohmov, respektíve 150 W/ kanál/ 8 Ohm, s frekvenčnou odozvou 20 Hz – 20 kHz a nelineárnym skreslením 0,05%.

K dispozícii je 13 zosilňovaných kanálov, pričom reproduktorové terminály umožňujú vytvárať konfigurácie domáceho kina so 7 kanálmi v spodnej rovine a ďalšími 8 výškovými kanálmi, plus výstupmi pre 2 subwoofery. Pokročilé technológie podporujú najnovšie formáty 3D zvuku Dolby Atmos, DTS: X, DTS: X Pro, IMAX Enhanced a Auro-3D.

Keď pripojíte televízor k eARC HDMI, budete môcť nekomprimované a objektovo orientované zvukové formáty, ako Dolby Atmos a DTS: X, prenášať priamo z aplikácie smart TV do AV zosilňovača.

Zvuk si môžete, pochopiteľne, vychutnávať aj vo vysokom rozlíšení zo sieťových zdrojov, alebo z USB portu na prednom paneli, vďaka 32-bitovým D/A prevodníkom AKM referenčnej triedy. Okrem stratových formátov ako MP3 a WMA dokáže AVC-110 dekódovať bezstratové formáty ALAC, FLAC a WAV až do 192 kHz / 24-bit, aj súbory DSD 2,8 / 5,6 MHz.

Bezdrôtová technológia HEOS pre multi-room streaming hudby umožní ozvučiť celú domácnosť bez potreby zložitej kabeláže prostredníctvom reproduktorov s podporou HEOS, napríklad zo série Denon Home. HEOS a AirPlay 2 zároveň otvárajú dvere k nevyčerpateľným hudobným zbierkam v streamovacích službách Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, Deezer a podobne, a aby toho nebolo málo, vlajková loď medzi AV zosilňovačmi musí mať aj certifikát  „Roon tested“.

Zdroj | Denon

K dispozícii je tiež rozsiahly arzenál na akustické merania a optimalizáciu zvukovej odozvy miestnosti, vrátane technológií Audyssey MultEQ XT32, Audyssey Dynamic EQ,  Audyssey Dynamic Volume, Audyssey LFC a APP a spracovania AL32 Processing Multichannel.

Video schopnosti AVC-A110 nezaostávajú za jeho vlastnosťami v oblasti zvuku. Rozhrania zahŕňajú okrem iného 8 HDMI vstupov a 3 výstupy s vyhradeným vstupom s podporou video-prechodu 8K/60Hz, alebo 4K/120Hz . Všetky HDMI vstupy podporujú sub-vzorkovanie 4:4:4 Pure Color, HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma a prechod BT.2020 pre mimoriadne kvality obrazu.

Zdroj | Denon

Zatiaľ si veľa zdrojov videa s 8K rozlíšením síce neužijeme, ale ak ste investovali do TV prijímača, ktorý ho podporuje, AVC-A110 poteší schopnosťou upscalingu na 8K zo zdrojov s rozlíšením 4K, alebo Full HD. Pre fanúšikov počítačových hier je zas určená podpora režimu Auto Low Latency (ALLM), variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR) a rýchleho prenosu snímok (QFT). Hráči vďaka tomu ocenia zníženú latenciu a elimináciu trhania rámcov pri graficky náročných hrách.

Pozrite si

Denon PMA-150H: keď sieťový zosilňovač poslúcha na slovo

Prístroj je dodávaný s diaľkovým ovládačom, ale zaobídete sa aj bez neho, ak budete využívať komfortné hlasové ovládanie pomocou najpopulárnejších hlasových asistentov. Prostredníctvom smartfónu, alebo inteligentného reproduktora môžete komunikovať s hlasovými ovládaniami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Reguláciu hlasitosti, výber vstupov, alebo preskakovanie skladieb teraz zvládnete hravo aj bez diaľkového ovládača.

Tento exkluzívny AV zosilňovač uviedol Denon spolu s celou edíciou 110 Anniversary 1. októbra a na Slovensku, kde sa objaví v najbližších týždňoch, si ho môžete vyskúšať v predajniach distribútora BIS audio. Jeho cena na našom trhu bude 5 000 EUR.

Zdroj