Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Denon Home Sound Bar 550 získal EISA Award 2021-2022

Denon Home Sound Bar 550 získal EISA Award 2021-2022
Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Denon Home Sound Bar 550 získal EISA Award 2021-2022
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Už keď bol začiatkom roka predstavený Denon Home Sound Bar 550, cítili sme, že tento komponent (nielen) pre televízny zvuk nebude tuctovým produktom a zjavne sme sa nemýlili.

Určite sa nemýlila porota EISA (Expert Imaging and Sound Association) pozostávajúca z viac ako 60 medzinárodných technologických časopisov, ktorá zvolila v sekcii Audio pre domáce kino Denon Home Sound Bar 550 za víťaza kategórie Smart Soundbar s hodnotením: „Sčasti zvukový panel Dolby Atmos/DTS: X, sčasti plnohodnotný multi-room reproduktor HEOS – Denon Home Sound Bar 550 prináša úžasný zvukový výkon pri prehrávaní filmov a hudby.“

Pozrite si

Denon prináša soundbar Home Sound Bar 550 s Dolby Atmos

V sekcii Audio pre domáce kino udelila EISA ocenenia spolu v desiatich kategóriách. Medzi ďalšími zaujímavými komponentmi je klasický soundbar Philips Fidelio B97 s podporou IMAX-Enhanced, kompaktný soundbar JBL BAR 5.0 Multibeam, alebo ultrakompaktný LG Eclair QP5.

Zdroj | Denon

Sound Bar 550  z kolekcie Denon Home je pozoruhodným riešením nielen pre domáce kino, ale aj pre multi-room ozvučenie v celom dome, alebo byte. Je nadupaný najnovšími technológiami a šesť meničov v konfigurácii 4.0  (dva 19 mm tweetery a štyri 55 mm širokopásmové reproduktory dopĺňajú tri pasívne žiariče na zvýraznenie basov) vytvorí zaujímavý akustický prejav s priestorovým 3D zvukom. Pridaním ďalších dvoch bezdrôtových reproduktorov Denon Home pre zadné kanály, prípadne bezdrôtového subwoofera Denon DSW-1H s ním dokážete vytvoriť plnohodnotné reálne domáce kino s perfektnou basovou odozvou.

Zdroj | Denon

Tak ako reproduktory Denon Home 150, 250 a 350, aj Sound Bar 550 disponuje komfortným ekosystémom HEOS na bezdrôtový prenos hudby po sieti. Takto môžete ľahko streamovať zvuk v kvalite HD audio do viacerých zariadení Denon Home súčasne zo streamovacích služieb ako Spotify, Amazon Music HD, Tidal alebo z vlastnej hudobnej zbierky.

Zdroj | Denon

S aplikáciou HEOS vo svojom smartfóne budete mať obľúbenú muziku kedykoľvek „na konci svojho prsta“. Nakoniec, podobný pocit môžete mať, aj keď odložíte smartfón, aj diaľkový ovládač. Keď ovládate soundbar rukou, po priblížení sa rozsvietia kontrolky dotykových senzorov na hornom ovládacom paneli, čo je nielen praktické, ale navodzuje to aj pocit jemnej mágie, akoby soundbar pri interakcii ožíval.

Zdroj | Denon

Napriek tomu, že má Denon Home Sound Bar 550 kompaktnejší dizajn ako bežné soundbary – jeho rozmery sú (Š x H x V) 650 x 75 x 120 mm – nie je to na úkor kvality zvuku.

S technológiou Dolby ATMOS a DTS: X vás soundbar obklopí realistickým zvukom vnímaným v tej najlepšej kvalite, čo sa týka 3D priestorového vnemu, aj Hi-Res rozlíšenia.

(Všimli ste si, že staré dobré Hi-Fi už trochu stráca dych? High Fidelity vyrástlo na cizelovaní stereo reprodukcie v časoch analógových audio reťazcov, dnes je však jeho synonymom skôr Hi-Res, či HD audio, a ak hovoríme o domácom kine, tak aj trojrozmerný zvuk v digitálnych formátoch. Ale to je už iný príbeh.)
Zdroj | Denon

Soundbar ponúka rozsiahlu konektivitu, takže môže pracovať s viacerými zdrojmi signálu. Primárny je, pravda, HDMI vstup s podporu 4K rozlíšenia, ale k dispozícii má aj HDMI výstup so špecifikáciou eARC/ARC, digitálny optický vstup, port USB-A, RJ-45 LAN konektor na káblové pripojenie siete a 3,5 mm AUX vstup. Bezdrôtovo dokáže komunikovať cez Wi-Fi 5, Bluetooth a, samozrejme, cez HEOS.

Pozrite si

Denon Home 350 – pre streaming to najlepšie

Zdroj | Denon

V prípade HEOS nejde o samostatnú prenosovú technológiu, ale o proprietárnu nadstavbu, využívajúcu dátový prenos cez Wi-Fi. V kombinácii s ďalšími zariadeniami podporujúcimi HEOS však ponúka zaujímavú pridanú hodnotu v zostave domáceho kina, aj v systémoch ozvučenia viacerých miestností.

Denon Home Sound Bar 550 sa dodáva v čiernom prevedení, rovnako ako ostatné komponenty rady Home a môžete ho získať za 649 EUR.

Zdroj