Dell Chromebook 5190 – lacný 2v1 notebook s podporou stylusu

ZDROJ | Lenovo

Dell uvádza novú sériu Chromebookov 5 000, ktorá má priniesť o niečo lepšie špecifikácie. Dell Chromebook 5190 má preto podporu pre stylus aj USB-C.

I napriek tomu, že nová línia bude určená do škôl, uplatnenie si môže nájsť aj medzi menej náročnými používateľmi. Základom bude 11-palcový panel s bližšie nešpecifikovaným rozlíšením. Podstatnou informáciou je ale podpora EMR stylusu. Nad displejom sa môže nachádzať webkamera World Facing Camera, ktorá má v akomkoľvek uhle snímať používateľa. Tú je ale potrebné tiež dokúpiť. Dell Chromebook 5190 môže mať navyše pánty otočné o 360°.

Pozrite siDell XPS 15 2-in-1 – aktualizovaný kráľ Ultrabookov s mnohými zmenami

Pohonnou jednotkou bude v základe dvoj-jadrový procesor.  Dostupný však bude aj štvor-jadrový Intel Celeron procesor, namiesto dvoj-jadrového čipu, ktorý sa zvyčajne v lacnejších Chromebookoch nachádza. Doménou by mala byť aj výdrž batérie. Tá má podľa výrobcu vydržať 13 hodín. Detaily o pamäti RAM alebo vnútornom úložisko ale priblížené neboli. Po stránke portov zatiaľ vieme len to, že novinka ponúkne USB-C port, ale aj klasický USB-A.

ZDROJ | Dell

Nakoľko sa jedná o zariadenie skôr do školských zariadení, Chromebook je po vzore iných laptopov s operačným systémom Chrome OS do istej miery odolný. Spevnená konštrukcia by mala prežiť pád z výšky 1,2 metra či 76-centimetrový náraz na oceľ. Navyše má byť notebook schopný fungovať aj po 10 000 takzvaných mikro pádoch z výšky 10 centimetrov.

Dell Chromebook 5190 sa začne predávať už vo februári tohto roka s cenou začínajúcou na 289 dolároch. Po zvolení výkonnejšieho procesora, vyššej pamäte RAM či otočnej konštrukcie sa ale cena môže výrazne navýšiť. Operačným systémom bude už tradične Chrome OS.

ZdrojDell

Komentáre k článku