Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Darčeky na poslednú chvíľu, alebo čo je doma, to sa počíta

Darčeky na poslednú chvíľu, alebo čo je doma, to sa počíta
Zdroj | Michelle Maria/Pixabay
Richard Pliešovský
Darčeky na poslednú chvíľu, alebo čo je doma, to sa počíta
Zdroj | Michelle Maria/Pixabay
Zdroj | Michelle Maria/Pixabay

Neskoro, ale predsa. Aj takto sa dá zhrnúť zháňanie darčekov na poslednú chvíľu. Ostáva totiž už len niekoľko hodín do dňa D, presnejšie povedané do Štedrého večera.

Našťastie, stále je tu možnosť objednať a darovať digitálny darček. Ten môže byť vo forme darčekového poukazu, alebo ako predplatné niektorej z množstva služieb, ktoré sú k dispozícii. Pripravili sme niekoľko tipov, ktoré vám určite pomôžu pri rozhodovaní.

Poletíme, poletíme, poletíme

Obsah pokračuje pod reklamou

Veľkým hitom je kúpa zážitkovej darčekovej poukážky. Na webstránke pelikan.sk viete pomocou troch jednoduchých krokov získať poukaz. Predvolené hodnoty poukazu sú 25, 50, 100, 150 a 200 eur, ale viete si zvoliť ľubovoľnú hodnotu. Skvelou vychytávkou je, že na stránke si viete vybrať vzhľad poukážky a pridať vlastné venovanie. Napokon si ju pozriete v náhľade a objednáte.

Na stránke však nájdete toho viac, napríklad tip na darček pre mamu, otca, alebo čo dať partnerovi pod stromček. Ďalšou možnosťou je výber darčekového poukazu na letenku. Na výber sú lety so spoločnosťami Ryanair a Wizzair.

Zľavové portály

Sú obľúbené a určite poznáte aspoň niekoľko z nich. Všetky z nich ponúkajú pestrú ponuku rôznych pobytov, zážitkov, vzdelávacích kurzov či produktov, ktoré môžete vybrať, zaplatiť a darovať doslova za pár minút.

Pred ich kúpou si nezabudnite skontrolovať miesto uplatnenia a dátum platnosti. Ak sa dá, vyberajte poukazy s neobmedzenou resp. niekoľkomesačnou platnosťou, prípadne s možnosťou vrátenia peňazí.

Video služby

Aj na náš malý trh prišlo v posledných rokoch množstvo streamovacích služieb, ak pravidelne čítate TECHBOX.sk, máte veľmi dobrý prehľad, ktorú z nich si vybrať. Pre osvieženie pamäti tu máme Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, JOJ Play, Netflix, HBO Max, Voyo.

Každá služba je v niečom iná, takže je dobré vedieť, čo preferuje budúci používateľ tejto služby. Líšia sa aj poplatky, Amazon vás vyjde 5,99 eur mesačne, HBO Max, či Apple TV+ 6,99 eur. Netflix v najmenšom rozlíšení 7,99 eur.

Zdroj | unsplash/Glenn Carstens-Peters

Televízia cez internet

Ak vaši blízki neholdujú filmom a seriálom, prípade im prekáža sledovanie takéhoto obsahu s titulkami, bude lepšou voľbou darovanie tzv. televízie cez internet (IPTV). Aj takýchto služieb máme na Slovensku viacero a aspoň akúsi formu tejto služby už dnes ponúka prakticky každý mobilný, televízny či internetový operátor a poskytovateľ.

Spomedzi služieb, ktoré plnohodnotne využijete aj na počítači, tablete alebo smartfóne, môžete okrem známych Orange TV a Magio TV využiť IPTV služby Lepšia.TV, SledovanieTV či AntikTV.

Hudobné služby

Podobne ako s video-streamovacími službami je to aj s hudbou. Veď, kto už dnes počúva rádio, či nebodaj kupuje CD? Dnes všetko valcujú služby ako Apple Music, Deezer, Spotify či Tidal. Ak máte v rodine niekoho, kto má rád hudbu, určite sa poteší predplatnému na hudobnú službu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2022

Hráš? Nech sa páči herný poukaz

V prípade, že hľadáte darček pre hráča, vyberať môžete zo širokej ponuky hier pre PC, PlayStation, Nintendo či Xbox, ktoré môžete zakúpiť aj online či už prostredníctvom ich oficiálnych obchodov alebo slovenských predajcov. Predtým si však zistite, či nechcete darovať herný poukaz niekomu, kto dáva prednosť fyzickým kópiám hier.

Okrem konkrétneho titulu môžete hráčov potešiť aj darčekovou poukážkou v ľubovoľnej hodnote. Pokiaľ ide o konzolových hráčov, tých môže potešiť aj poukaz na prístup k online hraniu a ďalším bonusom, ktoré ponúkajú služby PlayStation PlusNintendo Switch Online a Xbox Live Gold.

Pre tých, čo radi čítajú

Klasická kniha už nie je jediným typom darčeka pre milovníka kníh. Darovať mu môžete aj digitálnu e-knihu. Tú si môže pohodlne prečítať a to nielen v elektronickej čítačke kníh, ale i v tablete, či v smartfóne.

Zaujímavou alternatívou môže byť audiokniha. Na trhu je ich dostatok v slovenskom, alebo českom jazyku, samozrejme aj v anglickom. E-knihy aj audioknihy kúpite v každom kníhkupectve. Výhodou je, že okamžite po zaplatení ich máte k dispozícii, ich cena je zhruba o 20 % nižšia oproti papierovej verzii.

Ďalšou možnosťou pre tých, ktorí majú radi písané slove je predplatné novín a časopisov. Kto hľadá kvalitnú žurnalistiku a spravodajstvo vie, že si to musí zaplatiť. Vyberať si môžete z množstva kvalitných slovenských i zahraničných portálov, ktoré takto zároveň podporíte v ich dobrej práci.

Zdroj | Kari Shea/Unsplash

Niečo netradičné?

Život nie je len o hraní hier a pozeraní filmov či seriálov. Internet ponúka doslova stovky rôznych vzdelávacích portálov s tisíckami kurzov, ktoré pomôžu vašim blízkym rozvíjať sa v rôznych odvetviach od informačných technológií, cudzie jazyky, cez ekonómiu, umenie, hobby až po varenie.

Online kurzy ponúka aj mnoho slovenských vzdelávacích organizácií, agentúr a podobných inštitúcií. Pomocou nich sa môžu vaši najbližší naučiť hrať šachy, programovať, absolvovať rôzne kurzy, urobiť si účtovníctvo, či venovať sa osobnému rozvoju.

Náš tip

Ak sa nedá digitálny darček objednať s venovaním, môžete si ho urobiť sami. Nie je to nič náročné. Stačí použiť webový nástroj Canva, v ktorom budete určite vedieť vytvoriť krásny darčekový poukaz aj bez toho, aby ste niekedy v živote pracovali s grafikou.

Zdroj | Canva
Obsah pokračuje pod reklamou

Uvedené tipy na digitálne darčeky viete realizovať doslova v poslednú hodinu na Štedrý deň, ale namiesto zhonu si ich zadovážte už teraz a sviatočné chvíle strávte v pokoji s vašimi najbližšími.