Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dance Tonite - zatancujte si vo virtuálnej realite

Dance Tonite - zatancujte si vo virtuálnej realite
Zdroj | Dance Tonite
Michal Spiegel
Dance Tonite - zatancujte si vo virtuálnej realite
Zdroj | Dance Tonite
Zdroj | Dance Tonite

VR sa stále zdokonaľuje a firma LCD Soundsystem prišla s niečím skutočne unikátnym. Pomocou VR si môžete zatancovať v unikátnom projekte Dance Tonite.

WebVR zážitok, ktorý vznikol v spolupráci s Google Data Arts tímom sa nazýva Dance Tonite a tancuje sa na American Dream skladbu Tonite. Pre plnohodnotný zážitok je potrebné vlastniť HTC VIVE alebo Oculus Rift VR zariadenie.

Ak nemáte náhodou doma VR headset môžete si vyskúšať Dance Tonite aj klasicky cez prehliadač. Uvidíte virtuálne miestnosti s tanečníkmi, ktorí sa nahrali cez VR a po kliku na nich si môžete pozrieť POV kameru, čiže z pohľadu prvej osoby.

Zdroj | Dance Tonite
Pozrite si

Mars 2030 – VR simulátor červenej planéty, na ktorom pracovala i NASA

Ak máte Daydream View alebo podobný typ headsetu, môžete sledovať ostatných tanečníkov okolo vás a ak máte kompletný VR ako napríklad Oculus Rift, môžete sa do tanca zapojiť.

Môžete sa teda nahrať ako tancujete, môžete vytvoriť viac svojich dvojníkov vo virtuálnej realite a môžete do internetového projektu pridať vlastnú izbu a zdieľať ju s ostatnými.

Kreativite sa medze nekladú, a tak môžete nahrať akýkoľvek druh tanca. Ovládače slúžia ako pohybové senzory, ktoré zaznamenajú vaše pohyby a následne ich uložia do systému. Kamera je takmer statická a v podstate sa pohybuje len vpred po trajektórii cez jednotlivé virtuálne miestnosti.

Zdroj | Dance Tonite
Pozrite si

Firefox 55 je tu, prináša VR, tvorbu screenshotov a lepší výkon

Pri prezeraní cez prehliadač si všimnite rôzne nápady tancov. Niektorí napríklad použili iba ovládače bez headsetu a teda je vo virtuálnej realite vidieť iba úzke slíže, ktoré autor rozmnožil.

Dance Tonite je open source projekt, takže pokojne môžete sťahovať a upravovať kód podľa svojho želania. Celý projekt je samozrejme veľmi minimalistický, takže nečakajte žiadnu prevratnú grafiku, ale skôr pocit nostalgie ako z 80. rokov, ktorý podčiarkuje aj chytľavá hudba. Dance Tonite si môžete vyskúšať priamo na oficiálnej stránke.

Zdroj